Ogłoszenia 17.09.2023

Dzisiaj w dzień naszego parafialnego odpustu msze święte o godz. 8.00, 10.00 i główna suma odpustowa w intencji parafian i przybyłych na odpust gości o godz. 11.30 zakończona procesją eucharystyczną wokół kościoła. Na sumie odpustowej po raz pierwszy zostanie użyty do liturgii ewangeliarz, który jest darem rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

 Bardzo serdecznie dziękuję za pięknie przeżywane rekolekcje, za liczny Wasz udział, również w nabożeństwie drogi krzyżowej ulicami Leśna i nabożeństwie fatimskim. Dziękuję księdzu Jarosławowi Kubiakowi za wygłoszone nauki rekolekcyjne i za wspólną modlitwę. Dziękuję druhom z OSP za pomoc na drodze krzyżowej. Dziękuję scholi parafialnej. Dziękuję zaangażowanym w liturgię odpustową, panu organiście, służbie liturgicznej, chórowi parafialnemu, niosącym feretrony, chorągiew, baldachim. Dziękuję wszystkim przybyłym kapłanom z dekanatu, dziękuję siostrom franciszkankom i paniom za pomoc w plebanii.

We wtorek po mszy o  godz. 18.00 zapraszam uczniów klas ósmych, którzy pragną rozpocząć czas formacji przygotowującej do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W środę po mszy świętej o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po mszy spotkanie naszej parafialnej scholi.  

W związku zatwierdzeniem nowej rady duszpasterskiej i ekonomicznej naszej parafii zapraszam w środę na godz. 20.00 do plebanii członków rady, którzy zakończyli już swoją kadencję na ważne spotkanie podsumowujące.  

W czwartek okazja do spowiedzi od godziny 16.00 do 16.45. Podczas spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu i na jej zakończenie koronka do Bożego Miłosierdzia o dar nowych powołań. Po mszy o 18.00 spotkanie grupy Domowników Boga.

W następną niedzielę na godz. 11.30 zapraszam rodziców z dziećmi, które w przyszłym roku przyjmą sakrament I Komunii Świętej. Po mszy spotkanie organizacyjne.

7 października 2023 r. we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, w bazylice katedralnej w Pelplinie odbędzie się Diecezjalny Kongres Żywego Różańca. Do udziału zapraszamy moderatorów parafialnych, zelatorów i członków róż różańcowych oraz wszystkich, którzy pragną wspólnie dziękować za Dzieło Żywego Różańca i modlić się
za wstawiennictwem Matki Bożej w powierzonych intencjach, zwłaszcza w intencji pokoju. O godz. 10.00 zawiązanie wspólnoty, konferencja „Różaniec modlitwą pokoju”, o godz. 11.00 msza święta pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny. Zachęcam do wyjazdu członków Róż Różańcowych i wszystkich chętnych do wspólnego wyjazdu. Proszę o jak najszybsze zapisy w celu zorganizowania odpowiedniego transportu.

W tym tygodniu przypada święto św. Stanisława Kostki (18.09), wspomnienie
św. Andrzeja Kim Teagon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy (20.09.), święto
św. Mateusza (21.09) i wspomnienie św. Ojca Pio (23.09).

  Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”  

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.

         ks. Damian Drozdowski