Ogłoszenia 17.07.2022

Msze święte w tą niedzielę o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i dodatkowo o 13.00.

 W środę po mszy o  godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Dziękuję za liczny udział w nabożeństwie fatimskim.

We wtorek przy kościele od godz. 9.30 odbędą się ćwiczenia strażackie angażujące kilka jednostek Straży Pożarnej, które mają na celu skuteczną ochronę naszego zabytkowego kościoła.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi od 16.00 do 16.45. Na zakończenie adoracji będziemy modlić się koronką do Bożego Miłosierdzia w  intencji nowych powołań. Po mszy o 18.00 spotkanie grupy Domownicy Boga.

W tym tygodniu obchodzimy święto św. Marii Magdaleny (22.07) i św. Brygidy, patronki Europy (23.07).

 Otrzymaliśmy w darze od wydawcy po sto sztuk egzemplarzy pierwszego i drugiego tomu albumowej monografii Leśna i okolicy. Można je nabyć po Mszy w zakrystii. Całość kwoty ze sprzedaży zostanie przeznaczona na koszty związane z renowacją naszego ołtarza głównego. Cena sugerowana za sztukę to 50 złotych. Oczywiście jeśli ktoś da więcej, będziemy wdzięczni za wsparcie dla tej trudnej i kompleksowej inwestycji. W nowym, drugim tomie, wśród artykułów jest jeden właśnie o ołtarzu głównym. Jego historii z wieloma historycznymi fotografiami, jak i cyfrową rekonstrukcją jego oryginalnego wyglądu. Zachęcamy do zakupu i wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

Za tydzień w niedzielę przed wspomnieniem liturgicznym św. Krzysztofa będziemy modlić się za wszystkich kierowców i podróżujących, prosząc o bezpieczną jazdę. Stowarzyszenie MIVA Polska zdobywa fundusze na środki transportu dla misjonarzy  organizując akcję 1 grosz za 1 kilometr. Będzie możliwość wsparcia tej akcji przy wyjściu ze świątyni, jak również przy poświęceniu pojazdów, które odbędzie się po każdej mszy świętej.

Pod chórem do nabycia kolejny numer czasopisma „W Rodzinie”.

Wszystkim przeżywającym czas wakacji i urlopu życzę udanego i szczęśliwego wypoczynku. Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.                  

                                                                                                                ks. Damian Drozdowski