Ogłoszenia 17.05.2020

Ogłoszenia parafialne – 17.05.2020

 1. Nadal mamy możliwość korzystania z dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Korzystajmy z niej dopóki nie będzie możliwości uczestniczenia we mszy w kościele z powodu ograniczonej ilości osób. W związku z nowymi regulacjami w naszym kościele parafialnym od tej niedzieli może uczestniczyć w świątyni na mszy lub nabożeństwie 30 osób. Proszę o zrozumienie sytuacji i współpracę jeśli chodzi 
  o przestrzeganie państwowych przepisów sanitarnych. Mam świadomość, że nie wszyscy pragnący modlić się w niedzielę na mszy będą mogli wejść do świątyni. Dlatego zostawiamy jeszcze dodatkową mszę o godz. 15.00 a po każdej mszy udzielana jest sakramentalna komunia dla tych, którzy modlili się w domu przy transmitowanej mszy świętej. Osoby uczestniczące we mszy świętej przed kościołem otrzymają komunię świętą w trakcie liturgii przed świątynią. 
 2. Dzisiaj w kościele msze o 8.00, 10.00 i o 11.30 i dodatkowa o 15.00. Msza o 10.00 będzie transmitowana przez facebooka. Bardzo dziękuję za wspólną modlitwę podczas transmitowanych mszy świętych. Dziękuję za wspólną modlitwę w nabożeństwie fatimskim także przy pomocy transmisji.
 3. Cały czas o godz. 20.30 módlmy się różańcem w intencji chorych, oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych a także o pokój serc 
  i o łaskę nawrócenia. 
 4. W poniedziałek przypada 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Zanieśmy do Boga modlitwy dziękczynne za dar tak wielkiego świętego i błagajmy Boga za jego przyczyną w naszych intencjach. Zachęcamy do włączenia się do akcji „Św. Jan Paweł II i … ja” . Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła. 
 5. Od poniedziałku do środy obchodzimy dni krzyżowe, dni modlitw za urodzaje i za kraje głodujące. Modlitwy błagalne odbędą się w łączności z nabożeństwem majowym po mszy o 18.00. W tym roku nie będzie procesji, które w tych dniach zwyczajowo się odbywały. 
 6. We wtorek 19 maja 2020 r. przypada 15. rocznica nadania imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego Szkole Podstawowej w Leśnie. Choć w tym roku szkolnym nie możemy świętować wspólnie i uroczyście Święta Szkoły, to bardzo chcemy kultywować pamięć o naszym Patronie i modlimy się za jego wstawiennictwem o łaski dla nas. Wypraszajmy w modlitwie wszelkie potrzebne łaski dla społeczności szkolnej.
 7. W środę po mszy o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 8. W czwartek po mszy o 18.00 koronka do Bożego Miłosierdzia o dar licznych powołań, kapłańskich, misyjnych i zakonnych, także z naszej parafii.
 9. Nabożeństwa majowe odbywają się w niedzielę w łączności z mszą o 10.00 i w tygodniu po mszy o 18.00
 10. Odpust kalwaryjski we Wielu i pielgrzymka na tą uroczystość w tym roku jest odwołana.   Kustosz sanktuarium proponuje, by pielgrzymkę przenieść na 29.08. 
 11. W najbliższą sobotę 23.05. odbędą się w naszej diecezji święcenia kapłańskie. Transmisja z tej uroczystości będzie dostępna na stronie internetowej Diecezji Pelplińskiej (www.diecezja-pelplin.pl), Radia Głos (www.radioglos.pl
 12. Wyższe Seminarium Duchowne ogłasza nabór na nowy rok akademicki szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła i na naszej parafialnej stronie.
 13. W przyszłą niedzielę msze o 8.00, 10.00, 11.30 i dodatkowa o 15.00. Msza o 10.00 będzie transmitowana przez facebooka. 
 14. Kuria Diecezjalna informuje o zaakceptowanej przez Biskupa Diecezjalnego akcji „Pomóż swojej parafii”. Informacje są parafialnej stronie internetowej . Dziękuję za ofiary przekazywane na rzecz parafii. Zarówno na konto jak i do skrzynki przy wejściu do kościoła. 
 15. Kto ma nadmiar kamieni i chce się ich pozbyć proszę o kontakt. 
 16. Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”.
 17. Życzę Wam parafianom i wszystkim, którzy jednoczą się z nami w modlitwie przez internetową transmisję błogosławionego tygodnia.                ks. Damian Drozdowski