Ogłoszenia 17.04.2022

Msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Po mszy o 10.00 procesja wielkanocna wokół kościoła.

Jutro poniedziałek wielkanocny msze wg porządku niedzielnego. Kolekta tego dnia jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski i szkolnictwo katolickie.

Do II niedzieli wielkanocnej wypraszamy Bożych łask modląc się nowenną do Bożego Miłosierdzia. Koronka do Bożego miłosierdzia dzisiaj i poniedziałek po mszy o 10.00 a w tygodniu po mszy o 18.00.

Bardzo serdecznie dziękuję młodzieży za wspólny wyjazd na Dzień Młodzieży
w Kościerzynie w Niedzielę Palmową.

Dziękuję Wam wszystkim za liczny udział w Triduum Paschalnym, dziękuję za zaangażowanie w przygotowaniu tej świętej liturgii. Dziękuję panom, którzy uczestniczyli w obrzędzie mandatum w Wielki Czwartek, który odbył się pierwszy raz w naszym kościele. Dziękuję służbie liturgicznej, panom szafarzom, panu organiście, chórowi parafialnemu, druhom strażakom z OSP Leśno, ludziom młodym z grupy młodzieżowej. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu dekoracji Grobu Pańskiego. Podziękowania składam również za życzenia składane z okazji Wielkiego Czwartku.

Od Wigilii Paschalnej za wskazaniem księdza biskupa na nowo w kropielnicach naszego kościoła pojawiła się woda święcona.

W środę po mszy świętej o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Po nowennie spotkanie grupy Domownicy Boga w świetlicy.

W piątek po mszy wieczornej spotkanie grupy młodzieżowej.

„Siostry Franciszkanki zapraszają wszystkich chętnych na „Majówkę ze Słowem Bożym” –  popołudniowe spotkania w ramach Tygodnia Biblijnego w dniach 1 – 3 maja w klasztorze w Orliku. W programie m.in.: konferencje, adoracja Najświętszego Sakramentu, dyskusja w grupach, czas indywidualnej modlitwy Słowem Bożym. Zachęcamy do udziału w całości lub w części spotkań, według możliwości. Szczegóły na plakacie przy wejściu do kościoła lub na stronie www.siostryzorlika.pl

Za tydzień w niedzielę Bożego Miłosierdzia przed kościołem zbiórka do puszek na cele charytatywne.

Do odbioru kolejny numer czasopisma: „Pielgrzym”.

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę wszystkim tworzącym wspólnotę parafialną, wszystkim członkom Waszych rodzin, modlącym się z nami gościom, wszelkiego Bożego Błogosławieństwa, niech Zmartwychwstały Chrystus daje nadzieję, że w naszej codzienności nie jesteśmy sami, a systematyczna współpraca z Bogiem poprzez sakramenty Kościoła niech będzie dla każdego z nas powodem do dumy i niegasnącej radości.                                                                                                                                                                                                          ks. Damian Drozdowski