Ogłoszenia 17.03.2024.

Dzisiaj msze o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

Przed kościołem Parafialny Zespół Caritas sprzedaje świece wielkanocne.

Dziękuję wszystkim, którzy podjęli trud Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w miniony piątek.

W tym tygodniu obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP (19.03.). W tym dniu o godz. 8.00 w kościele parafialnym w Brusach zostanie odprawiona msza święta w intencji rzemieślników.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Polecać na niej będziemy szczególnie rodziny przy ul. Słonecznej i ul. Klonowej, które oczekują na czas peregrynacji Matki
Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam, by przesyłać zdjęcia ołtarzy wykonanych w domu podczas peregrynacji.

W czwartek po mszy o godz. 18.00 spotkanie grupy: „Domownicy Boga”.

Serdecznie zapraszam na nabożeństwa drogi krzyżowej. W najbliższy piątek droga krzyżowa o godz. 10.00 i po mszy o godz. 18.00 zapraszam na drogę krzyżową ulicami Leśna.

Rekolekcje sprzyjające wzmacnianiu więzi małżeńskiej odbędą się w dniach 5-7 kwietnia 2024 r. w Białogórze. Spotkania Małżeńskie zawierają warsztat dialogu małżeńskiego, w który wprowadzają uczestników pary małżeńskie oraz księża. Zgłoszenia przyjmują państwo Iwona i Krzysztof Dolewa w godzinach od 17.00 do 20.00, tel.: 781 970 770; e-mail: spotkaniapelplin@gmail.com. Więcej informacji znajduje się na stronie www.rodzinydiecezjipelplinskiej.pl.

Diecezjalny Moderator Żywego Różańca zaprasza na rekolekcje dla zelatorów Żywego Różańca do Pelplina w dniach 5 – 7 kwietnia 2024 r. Zgłoszenia przyjmuje ks. Rafał Barciński telefonicznie lub sms pod numerem 530 840 600. Całkowity koszt rekolekcji wynosi 250 zł.

W sobotę, 20 kwietnia 2024 roku w godzinach od 9.00 do 13.00 w budynku Collegium Marianum
w Pelplinie odbędzie się kurs liturgiczny dla fotografów i operatorów kamer.

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodzież męską
do udziału w dniach skupienia, które odbędą się w terminie od 19 do 21 kwietnia 2024 roku w gmachu WSD. Ta forma skupienia ma być pomocą dla młodych (uczniów szkół średnich, maturzystów i studentów) w rozeznaniu ich drogi życiowej. Udział w weekendowym skupieniu jest bezpłatny. Uczestnicy są proszeni o zabranie z sobą Pisma Świętego, notesu oraz stroju sportowego. Spotkanie rozpocznie się w piątek 19 kwietnia o godz. 18.00. Recepcja na furcie WSD będzie czynna od godz. 16.00. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.seminariumpelplin.pl

Koło Gospodyń Wiejskich z Leśna w dniach 30.06- 05.07.2024 organizuje wycieczkę autokarową
do krajów nadbałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia). Szczegółowy program wycieczki znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.

 W Niedzielę Palmową, 24 marca br. w Kościerzynie będzie miała miejsce celebracja diecezjalna Dnia Młodych. Spotkaniu przewodniczyć będzie biskup pelpliński Ryszard Kasyna. Zachęcam ludzi młodych do zapisów. Zgodę na wyjazd do podpisania przez rodziców można odebrać w zakrystii. Wyjazd w następną niedzielę o godz. 12.30. Z racji mojego wyjazdu z młodzieżą nabożeństwo Gorzkich Żali odbędzie się po mszy o godz. 8.00.

 Również w Niedzielę Palmową przed kościołem odbędzie się kiermasz wielkanocny wspierający naszą służbę liturgiczną. Zachęcamy, aby zakupić palmy do poświęcenia. Tradycyjnie będzie można nabyć różnorodne smakołyki na stół wielkanocny. Bardzo serdecznie zapraszamy.

 Koło Gospodyń Wiejskich, Sołtys Ludwik Szymlek, Rada Sołecka, Stowarzyszenie Ziemia Zaborska, Radny Tomasz Dorszyński i Szkoła Podstawowa w Leśnie zapraszają wszystkie dzieci na „Spotkanie z zajączkiem”, które odbędzie się 7 kwietnia w godzinach od 14.00 do 16.00 w Wiejskim Domu Kultury w Leśnie. W programie animacje, słodki poczęstunek i szukanie upominku od zajączka. Zapisy w sekretariacie szkoły w Leśnie. Koszt 10 zł. Serdecznie zapraszamy.

 Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”.

Zmarł śp. Stanisław Cysewski, l.77, zamieszkały w Kaszubie. Jego pogrzeb będzie w środę o godz. 13.00. Różaniec w jego intencji w niedzielę po mszy o godz. 11.30 i w poniedziałek i we wtorek po mszy o godz. 18.00. Zmarłego Stanisława polećmy miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.    

ks. Damian Drozdowski