Ogłoszenia 16.10.2022

W dzisiejszą niedzielę msze o  8.00, 10.00 i o 11.30.

Po każdej dzisiejszej mszy przed kościołem odbędzie się zbiórka na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera stypendiami zdolną a ubogą młodzież.

Bardzo serdecznie dziękuję za liczny udział w nabożeństwie fatimskim.

We wtorek po mszy o 18.00 zbiórka dla obecnych kandydatów na ministrantów.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek okazja do spowiedzi od godziny 16.00 do 16.45. Podczas spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu i na jej zakończenie koronka do Bożego Miłosierdzia o dar nowych powołań. Po mszy o 18.00 spotkanie grupy Domownicy Boga.

Październik to miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej Różańcowej.
W kościele będziemy modlili się na różańcu w niedzielę po mszy o 8.00 a w tygodniu po mszy o 17.00.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego (17.10.), święto św. Łukasza Ewangelisty (18.10), wspomnienie św. Jana Kantego (20.10.), wspomnienie św. Jana Pawła II (22.10)

Następna niedziela to niedziela misyjna, kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na rzecz działalności misyjnej Kościoła.

Parafialny Zespół Caritas informuje, że osoby zainteresowane pomocą żywnościową proszone są by z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej (MGOPS) pobrać zaświadczenie o dochodach i złożyć je do końca listopada w biurze parafialnym.

W przyszłym tygodniu Parafialny Zespół Caritas przy kościele będzie rozprowadzał znicze. Wyższa ich cena będzie naszym wkładem pomocy dla najuboższych rodzin naszej parafii.

W zakrystii lub w biurze parafialnym można składać wypominki roczne, wypominki jednorazowe i intencję na msze zbiorową za zmarłych, która będzie sprawowana w Dzień Zaduszny o godzinie 18.00

W dniach 15-22.01.2023 organizujemy pielgrzymkę z naszej parafii do Ziemi Świętej. Szczegóły wyjazdu, koszt i plan pielgrzymki można zobaczyć na stronie internetowej parafii. Zapisy w biurze parafialnym. Do końca października wpłacamy zaliczkę
w wysokości 2 tyś. złotych.

Pan Stanisław Szczepański z Brus organizuje pielgrzymkę do sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie w dniach 21 – 23.10. Wyjazd z Brus przy cmentarzu 21 w piątek o 8.45, koszt 600 zł. W programie: Strachocina, Komańcza, pustelnia św. Jana z Dukli, Kalwaria Pacławska w tym 2 noclegi w Strachocinie, 2 śniadania i obiadokolacje, powrót w niedzielę ok. 20.00. Kontakt tel. Do organizatora – 515 117 813.

W zakrystii do nabycia kalendarze na 2023 rok – duże w cenie 10 zł i małe po 5 zł.  Do odbioru nowy numer czasopisma „Pielgrzym”.

Zmarła nasza parafianka śp. Franciszka Pałubicka, l. 83, zamieszkała w Rolbiku. Jej pogrzeb odbył się w piątek. Zmarłą Franciszkę polećmy miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…