Ogłoszenia 16.06.2024

Dzisiaj msze godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Po mszy o 10.00 i 11.30 pod chórem będzie możliwość odebrania zdjęć z uroczystości I Komunii Świętej.

Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele w tygodniu po mszy o godz. 18.00.

Bardzo serdecznie chciałbym podziękować wszystkim, którzy przybyli na III parafialny festyn, który odbył się tydzień temu. Dziękuję bardzo serdecznie Kołom Gospodyń Wiejskich naszej parafii, Panu Sołtysowi Ludwikowi Szymlekowi i Radzie Sołeckiej, Stowarzyszeniu Ziemia Zaborska za wspólne zorganizowanie tego wydarzenia.

Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwie fatimskim w miniony czwartek.

Młodzież zapisana na „Przystań” – Diecezjalne Spotkanie Młodzieży wyrusza do Pelplina w poniedziałek 17.06. o godz. 8.20.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Swoją modlitwą chcemy otoczyć mieszkańców ul. Wykopaliskowej którzy przyjmują Maryję w znaku ikony i czekają na to spotkanie. Zachęcam, by przesyłać zdjęcia ołtarzy wykonanych w domu podczas peregrynacji.

W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od 16.00 do 16.45. Zapraszam dzieci i młodzież do spowiedzi świętej przed zakończeniem roku szkolnego. Po mszy o godz. 18.00 spotkanie grupy Domownicy Boga.

W piątek na godz. 8.00 zapraszam całą społeczność szkolną na mszę świętą dziękczynną na zakończenie roku szkolnego.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego (17.06.), św. Alojzego Gonzagi (21.06.).

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w wyjątkowej pielgrzymce na szlaku Camino de Santiago organizowanej przez Towarzystwo Ducha Świętego! Pielgrzymka odbędzie się w dniach 13-28 lipca 2024 roku i obejmie trasę przez Polskę, Niemcy, Francję oraz Hiszpanię. Koszt wyjazdu ze wszystkimi kosztami i wyżywieniem wynosi 2500 zł. To niepowtarzalna okazja do duchowego przeżycia i odkrycia piękna jednego z najstarszych szlaków pielgrzymkowych na świecie. Więcej informacji i zapisy: Brat Wiktor Tarczyński, tel. 501 324 850. 

Duszpasterz związków niesakramentalnych przekazuje zaproszenie na rekolekcje, które odbędą się w terminie od 29 czerwca do 5 lipca 2024 r w Centrum Edukacyjno – Formacyjnym w Koszalinie. Poprowadzi ks. Tomasz Westfal, tel. 731 741 143. Koszt rekolekcji wynosi: 1350 zł dla dorosłych oraz dzieci od 13 roku życia, 650 zł dla dzieci w wieku 4 – 12 lat, a dla dzieci do 3 lat pobyt jest bezpłatny. Link do zapisów znajduje się na parafialnej stronie internetowej.

  Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Pelplińskiej zaprasza nauczycieli, wychowawców i katechetów do wzięcia udziału w wakacyjnych rekolekcjach pt. „Serce Dawida – spotkanie z Bożym Miłosierdziem”, które odbędą się w Pelplinie w dniach 24-27 czerwca 2024 roku w budynku Collegium Marianum. Szczegóły znajdziemy na parafialnej stronie.

  Stowarzyszenie Sympatyków Kultury „Folknij se” zaprasza 19 czerwca do Leśna na godzinę 19.00 na kaszubskie widowisko obrzędowe „Ścinanie kani”. Widowisko zaprezentuje Zespół Pieśni i Tańca oraz Kapela Krëbane. Gościnnie wystąpią aktorzy z Teatru Obrzędu Ludowego Zaboracy, którego kierownik Danuta Miszczyk jest autorką scenariusza widowiska. Wydarzenie odbędzie się na placu przy Jeziorze Leśno Dolne. 

 Rajd rowerowy Szlakiem Anny Łajming to z kolei cykliczna impreza organizowana w Leśnie. Tam też odbywa się start kolarskiego peletonu. W tym roku uczestnicy rajdu przejadą przez Przymuszewo, Blachowo, Peplin, Skoszewo, Sominy, ponownie Przymuszewo i wrócą do Leśna. Na trasie organizatorzy przygotowali ciekawe atrakcje. Będą poczęstunki, zwiedzanie oraz gry i zabawy. Zapisy trwają do 20 czerwca w świetlicy wiejskiej w Leśnie. 

 Burmistrz Brus i Klub Honorowych Dawców Krwi zapraszają do udziału w mobilnej akcji poboru krwi 18 czerwca w godz. 9.30-13.00 przy bruskim Domu Strażaka w Brusach. Rejestracja w krwiobusie.

 Serdecznie chciałbym podziękować Panu Ludwikowi Szymlekowi za współpracę z parafią podczas pełnienia funkcji Sołtysa i całej Radzie Sołeckiej. Nowemu Panu Sołtysowi Januszowi Winiarskiemu i Radzie Sołeckiej życzymy owocnej współpracy w nowej kadencji.

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.