Ogłoszenia 16.05.2021

Zgodnie z nowymi regulacjami w naszym kościele parafialnym od 4 maja może przebywać nieco większa liczba osób (do 25) Proszę o roztropne korzystanie z mszy
i nabożeństw dając pierwszeństwo tym, którzy mają zamówioną intencję mszalną.
W kościele na mszy i nabożeństwach obowiązuje nakaz noszenia maseczek.

W naszym kościele msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00 (transmitowana na facebooku)
i 11.30.

Po mszach świętych tj. 9.00 11.00 i 12.30, istnieje możliwość przyjęcia sakramentalnej komunii, dla tych którzy oglądali transmisję mszy świętej on-line.

Dziękuję za udział w pierwszym nabożeństwie fatimskim w minionym tygodniu.

W środę po mszy o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona
z nabożeństwem majowym.

Nabożeństwa majowe w tygodniu po mszy o godz. 18.00 a w niedzielę po mszy o 11.30. Zachęcam, by dawnym zwyczajem gromadzić się przy krzyżach i kapliczkach
w wioskach na terenie naszej parafii.

Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w dwóch grupach 30.05.
o godz. 10.00 i o godz. 12.00. W ten dzień będą jeszcze msze o 8.00 i 15.00

Próby dla dzieci w najbliższym tygodniu: I grupa – poniedziałek – godz. 16.00, druga grupa we wtorek o godz. 16.00 i w sobotę I grupa o godz. 9.00 i druga grupa o godz. 10.00

Wydział Duszpasterski Kurii Pelplińskiej zaprasza wszystkich diecezjan do udziału w kolejnym Diecezjalnym Forum Duszpasterskim „U źródła łaski”, które będzie zwieńczone spotkaniem diecezjalnym 22 maja br. w bazylice katedralnej w Pelplinie.

Jego celem jest zjednoczenie na modlitwie o odnowienie i pogłębienie wiary wszystkich diecezjan oraz podjęcie współpracy z Duchem Świętym w dawaniu świadectwa
i apostolstwie w parafii.

Program spotkania 22 maja, Pelplin, Katedra:

14.00 Nowenna do Ducha Świętego Konferencja biskupa Arkadiusza Okroja nt. „Eucharystia sercem życia Kościoła – w Sercu Jezusa, Maryi i Józef ”

15.00     Praca w grupach Serce Jezusa. Serce Maryi. Serce Józefa. Serce Rodziny.

16.15  Podsumowanie pracy w grupach.

17.00 Msza Święta pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny.

Od 14 maja trwa  nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Jest ona transmitowana na stronie nacalyswiat.pl, oraz na antenie Diecezjalnego Radia Głos codziennie o godz. 20.00 z dziewięciu parafii naszej diecezji. W tej intencji łączymy się przy nabożeństwie majowym i nowennie do Ducha Świętego w naszej parafii po mszy o 18.00.

W następną niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do odbioru kolejny numer czasopisma Pielgrzym.

Życzę parafianom i modlącym się z nami on-line błogosławionego tygodnia.