Ogłoszenia 15.11.2020

Msze święte o godz. 8.00, 10.00 (transmitowana na facebooku.) i 11.30. W kościele na mszy 
i nabożeństwach obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Istnieje możliwość przyjmowania komunii świętej na rękę. Osoby przyjmujące komunię świętą na rękę podchodzą do komunikującego w pierwszej kolejności. Korzystajmy z dezynfekatorów zamontowanych przy wejściach do świątyni. W naszym kościele na mszy lub nabożeństwie według nowych regulacji może być 25 osób. Bardzo proszę o zrozumienie. Niech pierwszeństwo mają ci, którzy ofiarowali intencję mszalną. Po mszach świętych tj. 9.00 11.00 i 12.30 będzie możliwość przyjęcia sakramentalnej komunii, dla tych którzy oglądali transmisję mszy świętej on-line.
Dwie msze w sobotę o 16.00 i o 17.00 będą o charakterze mszy niedzielnej.

Bóg zapłać za ofiary składane na kolekcie, do skrzynki przed kościołem i wpłacane indywidualnie na konto na rzecz parafii.

Dzisiaj po mszach zbiórka do puszek na rzecz Aleksandra Lewandowskiego – zapowiadana tydzień temu. Powierzam tę zbiórkę ofiarności parafian. Wpłat można dokonywać także bezpośrednio na konto. FUNDACJA SIEPOMAGA ul. Za Bramką 1 61-842 Poznań nr konta 89 2490 0005 0000 4530 6240 7892 Tytułem 22441 Aleksander Lewandowski darowizna KRS 0000 396361

Od tej niedzieli modlimy się nowymi wypominkami rocznymi, jeżeli gdzieś wkradł się błąd to proszę o informację.

W środę po wieczornej mszy nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania indywidualnych intencji na nowennę lub można je przysyłać drogą elektroniczną na pocztę parafialną. 

 W czwartek po mszy świętej koronka do Bożego miłosierdzia o dar nowych, licznych 
i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

W tym tygodniu obchodzimy w liturgii wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej (17.11), bł. Karoliny Kózkówny (18.11), św. Rafała Kalinowskiego (20.11), Ofiarowanie NMP (21.11.)

Za tydzień przypada ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Serca Jezusowego z aktem poświęcenia „O Jezu najsłodszy Odkupicielu – za tę modlitwę można uzyskać odpust zupełny. Za tydzień modlić się będziemy za pana organistę, nasz parafialny chór i scholę, gdyż w ten dzień przypada wspomnienie św. Cecylii ich patronki. 

W następną niedzielę zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Nabyć je będzie można w niedzielę u pana organisty a w tygodniu w biurze parafialnym. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone dla pana organisty. 

W zakrystii do nabycia małe i duże kalendarze na 2021 rok a także świece Caritas – wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Małe świece po 8 zł, duże po 15 zł. 

Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Do odebrania nowy numer czasopisma „Pielgrzym”

W dniu 11.11.zmarła nasza parafianka Eleonora Kaszubowska l. 76 zamieszkała w Lendach. Jej pogrzeb odbył się w piątek 13.11. Tego samego dnia zmarła druga nasza parafianka Blanche Krbechek l. 83 zamieszkała w Kaszubie. Msza święta pogrzebowa będzie w polskiej parafii Świętego Krzyża w Minneaepolis a pochówek w grobie rodzinnym w Detroit. Ogarnijmy modlitwą zmarłe parafianki.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Życzę parafianom i modlącym się z nami błogosławionego tygodnia. 
                                                                                                   ks. Damian Drozdowski