Ogłoszenia 15.10.2023

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Na godz. 11.30 zapraszam dzieci  przygotowujące się do I Komunii Świętej. Podczas mszy poświęcone zostaną różańce i książeczki do nabożeństwa. Po mszy spotkanie organizacyjne dla rodziców.

Dzisiaj obchodzimy XXIII Dzień Papieski. Przed kościołem odbywa się zbiórka pieniędzy na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Bardzo serdecznie dziękuję za obecność i modlitwę na nabożeństwie fatimskim i za wspólnotową modlitwę różańcową w kościele

Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty będą po mszy o godz. 17.00, a w niedzielę po mszy o godz. 8.00. Zachęcam do modlitwy w kościele, ale również we wspólnotach rodzinnych. Za odmówienie jednej części różańca, w kościele, w gronie rodziny można zyskać odpust zupełny.

Podejmujemy próbę założenia kolejnych dwóch róż różańcowych w naszej parafii. Pierwsza im. błogosławionej rodziny Ulmów, która modlić się będzie za rodziny i druga im. bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która modlić się będzie za kapłanów i o nowe powołania. Wszystkich chętnych zapraszam do kontaktu.

We wtorek po mszy o godz. 18.00 zapraszam kandydatów do bierzmowania z dwóch roczników na spotkanie w kościele.

W środę po mszy świętej o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek okazja do spowiedzi od godziny 16.00 do 16.45. Podczas spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu i na jej zakończenie koronka do Bożego Miłosierdzia o dar nowych powołań. Po mszy o 18.00 spotkanie grupy Domowników Boga.

W sobotę 21.10. Koło Misyjne naszej parafii udaje się na Kongres Misyjny do Pelplina. Wyjazd z parkingu przy plebanii o godz. 8.00, a planowany powrót ok. godz. 15.00.

W tym tygodniu przypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej (16.10), św. Ignacego Antiocheńskiego (17.10), święto św. Łukasza (18.10.), wspomnienie św. Jana Kantego (20.10.)

Za tydzień w niedzielę 22.10. Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzać znicze w ramach cegiełki dla potrzebujących . Pamiętając o zmarłych można pomóc i żywym. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na misje katolickie.

W niedzielę 29.10. przed uroczystością Wszystkich Świętych zapraszam na godz. 11.30 dzieci przebrane za postacie świętych.

W zakrystii lub w biurze parafialnym można składać wypominki roczne, wypominki jednorazowe i intencje na mszę zbiorową za zmarłych, która będzie sprawowana w Dzień Zaduszny o godzinie 18.00.

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodzież męską do udziału w dniach skupienia, które poprowadzi ks. Szymon Chamier Cieminski. Odbędą się one w dniach od 3 do 5 listopada 2023 roku w gmachu WSD. Ta forma skupienia ma być pomocą dla młodych (uczniów szkół średnich, maturzystów i studentów) w rozeznaniu ich drogi życiowej. Udział w weekendowym skupieniu jest bezpłatny. Uczestnicy są proszeni o zabranie z sobą Pisma Świętego. Rozpoczęcie w piątek 3 listopada o godz. 18.00. Recepcja na furcie WSD będzie czynna od godz. 16.00. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.seminariumpelplin.pl.

Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodzież w wieku 16-30 lat na Europejskie Spotkanie Młodych Taizé, które tym razem odbędzie się w stolicy Słowenii. Wyjazd autokarem 27 grudnia popołudniu, a powrót 2 stycznia rano. Cena wyjazdu 640 zł + 80 € od osoby. Szczegóły i zapisy na: http://tiny.cc/jnsbvz

Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Miejskim w Brusach zaprasza do udziału w mobilnej akcji poboru krwi w środę, 18 października, przy bruskim Domu Strażaka. Rejestracja będzie się odbywać bezpośrednio w krwiobusie w godz. 9.00 – 13.00.

Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”. Do nabycia w zakrystii duże i małe kalendarze ścienne na przyszły rok.