Ogłoszenia 15.09.2024.

Dzisiaj w dzień naszego parafialnego odpustu msze święte o godz. 8.00, 10.00 i główna suma odpustowa w intencji parafian i przybyłych na odpust gości o godz. 11.30.

Bardzo serdecznie dziękuję za pięknie przeżywane rekolekcje, za liczny Wasz udział, również
w nabożeństwie drogi krzyżowej ulicami Leśna i nabożeństwie fatimskim. Dziękuję księdzu Wiesławowi Badaszkowi za wygłoszone nauki rekolekcyjne i za wspólną modlitwę. Dziękuję druhom z OSP za pomoc na drodze krzyżowej. Dziękuję scholi parafialnej. Dziękuję zaangażowanym w liturgię odpustową, panu organiście, służbie liturgicznej, chórowi parafialnemu. Dziękuję wszystkim przybyłym kapłanom z dekanatu, dziękuję siostrom franciszkankom i paniom za pomoc w plebanii.

W dzień parafialnego odpustu chciałbym wyrazić wdzięczność Burmistrzowi Miasta i Gminy Brusy Witoldowi Osowskiemu, Skarbnikowi Gminy Arturowi Rogożyńskiemu i Radnym Rady Miejskiej za pomoc przy renowacji naszej świątyni. To dzięki ich staraniom, pieniądze na renowację kościoła zostały przekazane z rządowego programu odbudowy zabytków i  ze środków gminnych. Serdeczne podziękowania składam firmie Demski-Renowacje i pani konserwator Agnieszce Przepióra za nadzór konserwatorski.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Swoją modlitwą chcemy otoczyć mieszkańców Kruszyna, Parzyna, Widna, Orzechowa, Milachowa, Rolbika, Warszyna
i Kaszuby którzy przyjmują Maryję w znaku ikony i czekają na to spotkanie. Zachęcam, by przesyłać zdjęcia ołtarzy wykonanych w domu podczas peregrynacji.

W środę na mszę o godz. 18.00 zapraszam kandydatów do bierzmowania ze szkoły ponadpodstawowej i wszystkich uczniów z klas ósmych, którzy pragną rozpocząć formację
i przygotowanie do przyjęcia bierzmowania. Po mszy krótkie spotkanie.

W czwartek  od 16.00 do 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
Po mszy o godz. 18.00 spotkanie grupy Domownicy Boga.

W następną niedzielę na godz. 11.30 zapraszam rodziców z dziećmi, które  w przyszłym roku przyjmą sakrament I Komunii Świętej. Po mszy spotkanie organizacyjne.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie św. Korneliusza i św. Cypriana (16.09.), święto
św. Stanisława Kostki (18.09.), wspomnienie św. Andrzeja Kim Teagon i św. Pawła Chong Hasang i Towarzyszy (20.09.) i święto św. Mateusza (21.09.).

Małżeństwa, które chciałyby pogłębić lub odnowić wzajemną więź zapraszamy na ośmiotygodniowy kurs małżeński, który będzie odbywał się we wtorki od 8 października do 26 listopada o godz. 19:15 w świetlicy gminnej w Leśnie. Koszt kursu to 100zł, mogą wziąć w nim udział także pary niesakramentalne. Zapisy na stronie internetowej www.projektmalzenstwo.pl lub telefonicznie: 724 349 056.

Osoby planujące zawarcie małżeństwa sakramentalnego w przyszłym roku, proszone są o zgłoszenie się do biura parafialnego do końca września w celu omówienia przygotowań do ślubu. Zachęcamy narzeczonych do uczestnictwa w jesiennych terminach Weekendów dla Narzeczonych oraz Spotkań dla Narzeczonych, nawet jeśli ślub jest zaplanowany w okresie letnim.

Diecezjalny moderator Żywego Różańca zaprasza członków Apostolatu Margaretka, osoby zaangażowane w Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów i we wszelkie inne dzieła obejmujące duchową troską kapłanów na II Diecezjalny Kongres Apostolatu Modlitwy za Kapłanów, który odbędzie się w sobotę, 5 października 2024 r. w bazylice katedralnej w Pelplinie.

Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”.