Ogłoszenia 15.08.2021

1. Dzisiaj w kościele parafialnym msze święte o godz. 8.00, 10.00, i 11.30.
  2. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas każdej mszy odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kłosów, zbóż, ziół
    i kwiatów. Mam przyjemność wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Leśnie serdecznie zaprosić  na koncert  na skrzypce i wiolonczelę, który odbędzie się dzisiaj o godzinie 15:00 w naszym kościele.  Panie Maria Sławek i Małgorzata Kuziemska-Sławek – córka i mama, od lat związane z naszymi stronami, a dokładnie ze wsią Wysoka Zaborska, wystąpią wspólnie podczas wyjątkowego koncertu. Mamy nadzieję, że ten rodzinny występ zainauguruje serię, a w przyszłości może nawet festiwal muzyki klasycznej
    w Leśnie. Panie wykonają utwory tak znanych kompozytorów, jak Jan Sebastian Bach czy Antonio Vivaldi. Zaprezentują także twórczość być może mniej rozpoznawalnych twórców.
  3. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w II franciszkańskim, charytatywnym i parafialnym festynie w Orliku. Serdecznie dziękuję wszystkim sponsorom i darczyńcom. Dziękuję siostrom franciszkankom za gościnność, dziękuję ojcu Arkadiuszowi Czaja za organizację, wszystkim kołom gospodyń wiejskich, artystom. Serdeczne podziękowania składam policji, strażakom z OSP Leśno i wszystkim sportowcom grającym mecze charytatywne. Dziękujemy paniom za zaciętą rywalizację sportową. Dziękuję ministrantom z Sierakowic, Brus, Orlika i Leśna za piękne rozgrywki.  Gratulujemy naszym ministrantom zajęcia I miejsca i ministrantom z Orlika II miejsca.
  4. Bardzo serdecznie dziękuję za liczną obecność na nabożeństwie fatimskim.
  5. W tym tygodniu obchodzimy w liturgii wspomnienie św. Jacka (17.08), św. Bernarda (20.08), św. Piusa X (21.08)
  6. W środę po mszy o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania próśb i podziękowań.
  7. W środę po mszy odbędzie się obowiązkowe spotkanie Koła Gospodyń Wiejskich
    z Leśna.
  8. Nasze dożynki parafialne obchodzić będziemy 5.09. w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 10.00. Bardzo proszę o przygotowanie wieńca dożynkowego przez sołectwo Przymuszewo. Podczas każdej mszy świętej odprawimy obrzęd poświęcenia  ziarna siewnego i nasion.
  9. Ojciec Arkadiusz Czaja z Orlika organizuje pielgrzymkę szlakiem św. Jana Pawła II i sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego do Częstochowy, Krakowa, Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Zakopanego i Ludźmierza w dniach 25-30.08.2021. Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się pod numer 695 697 584.
  10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  11. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii życzymy udanego urlopu, pięknej pogody i zachęcamy do udziału we mszach świętych także w ciągu tygodnia.
  12. Życzę parafianom i modlącym się z nami gościom błogosławionego tygodnia.
  13. Zmarła nasza parafianka Kazimiera Kolczyk, l. 82, zamieszkała w Leśnie Wybudowanie. Różaniec w niedzielę po mszy o 11.30 i w poniedziałek po mszy o 18.00. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek 17.08 o godz. 11.00. Zmarłą Kazimierę polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…