Ogłoszenia 15.08.2021

 1. Dzisiaj w kościele parafialnym msze święte o godz. 8.00, 10.00, i 11.30.
 2. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas każdej mszy odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kłosów, zbóż, ziół
  i kwiatów. Mam przyjemność wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Leśnie serdecznie zaprosić  na koncert  na skrzypce i wiolonczelę, który odbędzie się dzisiaj o godzinie 15:00 w naszym kościele.  Panie Maria Sławek i Małgorzata Kuziemska-Sławek – córka i mama, od lat związane z naszymi stronami, a dokładnie ze wsią Wysoka Zaborska, wystąpią wspólnie podczas wyjątkowego koncertu. Mamy nadzieję, że ten rodzinny występ zainauguruje serię, a w przyszłości może nawet festiwal muzyki klasycznej
  w Leśnie. Panie wykonają utwory tak znanych kompozytorów, jak Jan Sebastian Bach czy Antonio Vivaldi. Zaprezentują także twórczość być może mniej rozpoznawalnych twórców. 
 3. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w II franciszkańskim, charytatywnym i parafialnym festynie w Orliku. Serdecznie dziękuję wszystkim sponsorom i darczyńcom. Dziękuję siostrom franciszkankom za gościnność, dziękuję ojcu Arkadiuszowi Czaja za organizację, wszystkim kołom gospodyń wiejskich, artystom. Serdeczne podziękowania składam policji, strażakom z OSP Leśno i wszystkim sportowcom grającym mecze charytatywne. Dziękujemy paniom za zaciętą rywalizację sportową. Dziękuję ministrantom z Sierakowic, Brus, Orlika i Leśna za piękne rozgrywki.  Gratulujemy naszym ministrantom zajęcia I miejsca i ministrantom z Orlika II miejsca.
 4. Bardzo serdecznie dziękuję za liczną obecność na nabożeństwie fatimskim.  
 5. W tym tygodniu obchodzimy w liturgii wspomnienie św. Jacka (17.08), św. Bernarda (20.08), św. Piusa X (21.08)
 6. W środę po mszy o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania próśb i podziękowań.
 7. W środę po mszy odbędzie się obowiązkowe spotkanie Koła Gospodyń Wiejskich
  z Leśna.
 8. Nasze dożynki parafialne obchodzić będziemy 5.09. w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 10.00. Bardzo proszę o przygotowanie wieńca dożynkowego przez sołectwo Przymuszewo. Podczas każdej mszy świętej odprawimy obrzęd poświęcenia  ziarna siewnego i nasion.
 9. Ojciec Arkadiusz Czaja z Orlika organizuje pielgrzymkę szlakiem św. Jana Pawła II i sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego do Częstochowy, Krakowa, Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Zakopanego i Ludźmierza w dniach 25-30.08.2021. Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się pod numer 695 697 584.
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
 11. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii życzymy udanego urlopu, pięknej pogody i zachęcamy do udziału we mszach świętych także w ciągu tygodnia.
 12. Życzę parafianom i modlącym się z nami gościom błogosławionego tygodnia.
 13. Zmarła nasza parafianka Kazimiera Kolczyk, l. 82, zamieszkała w Leśnie Wybudowanie. Różaniec w niedzielę po mszy o 11.30 i w poniedziałek po mszy o 18.00. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek 17.08 o godz. 11.00. Zmarłą Kazimierę polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

                                                                                         ks. Damian Drozdowski