Ogłoszenia 15.05.2022

Msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 Po mszy o godzinie 8.00 nabożeństwo majowe.

Nabożeństwa majowe w naszym kościele w tygodniu po mszy o godz. 18.00. Zachęcam, by według dawnych zwyczajów gromadzić się również przy krzyżach i kapliczkach naszej parafii.

Dziękuję za liczny udział w pierwszym nabożeństwie fatimskim w piątek 13 maja.

Dziękuję wszystkim, którzy skorzystali z akcji fundacji ‘Pro missio” i zebrali elektrośmieci.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek na godz. 12.00 zapraszam całą społeczność szkolną, dyrekcję, nauczycieli
i wychowawców oraz uczniów wraz z rodzicami na mszę z okazji święta patronalnego szkoły.

W czwartek po mszy o 18.00 spotkanie grupy Domownicy Boga.

W tym tygodniu obchodzimy świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski (16.05)

28.05 wyruszy z naszej parafii do sanktuarium kalwaryjskiego we Wielu piesza pielgrzymka. Już rezerwujmy sobie ten termin, by razem udać się do Matki Bożej Pocieszenia.

Dnia 4 czerwca 2022 pod hasłem „Na krańce świata” odbędzie się XXVI Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży na Polach Lednickich. Zachęcam do wyjazdu. Już można się zapisywać.

Wydział Duszpasterski zaprasza wszystkich diecezjan do udziału w kolejnym Diecezjalnym Forum Duszpasterskim „U źródła łaski”, które odbędzie się 4 czerwca br. W bazylice katedralnej w Pelplinie. Spotkanie będzie poprzedzone nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego z dziewięciu sanktuariów Maryjnych naszej diecezji. Będzie ona transmitowana na stronie nacalyswiat.pl oraz na antenie Radia Głos codziennie od 27 maja do 4 czerwca, o godz. 20.00. Tegoroczne Forum będzie jednocześnie zakończeniem i podsumowaniem diecezjalnego etapu Synodu o synodalności.

Dnia 5 czerwca po mszy o godz. 11.30 odbędzie się festyn parafialny przy budynku i w ogrodzie plebanii. Przygotowane będą atrakcje dla dzieci, pokaz strażacki, smaczne stoiska przygotowane przez parafialne Koła Gospodyń Wiejskich.

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oferuje kolejną edycję Studiów Podyplomowych w zakresie katechetyczno-teologicznym, które są skierowane zarówno do nauczycieli innych przedmiotów i uprawniają do uczenia religii, jak również do osób zainteresowanych poszerzeniem wiedzy teologicznej. Studia Podyplomowe realizowane będą w Pelplinie i w Toruniu. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie na stronie www.teologia.umk.pl/student-studia-podyplomowe  

Dnia 12 czerwca o godz. 11.00 odbędzie się w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej. Próby przed uroczystością w tym tygodniu we wtorek i w czwartek o godz. 16.00

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia kolejny numer czasopisma  „Pielgrzym”

Burmistrz Brus zaprasza do członkostwa w Radzie Seniorów i do aktywnej współpracy z Samorządem Gminy Brusy. Kandydat/ka do rady musi mieć ukończone 60 lat, mieszkać w gminie Brusy i zebrać co najmniej 15 podpisów poparcia. Członkowie rady mogą być zgłaszani także przez organizacje pozarządowe. Kandydatury są przyjmowane w Urzędzie Miejskim do 31 maja.

 Burmistrz Brus przypomina także o mijającym 30 czerwca br. terminie złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Każdy właściciel lub zarządca budynku ma obowiązek do złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i spalania paliw. Deklaracje należy złożyć w wersji papierowej w Urzędzie Miejskim lub drogą elektroniczną. Więcej na www.brusy.pl

 Zmarł śp. Stanisław Słomiński, l. 69, zamieszkały w Lubni. Jego pogrzeb odbędzie się w naszej parafii w poniedziałek o godz. 11.00. Różaniec w jego intencji w niedzielę o godz. 14.00. Zmarłego Stanisława polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.                    

                                                                                                                ks. Damian Drozdowski