Ogłoszenia 14.11.2021

 1. Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30.
 2. Druga niedziela listopada jest w Kościele w Polsce Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przy kościele odbywa się zbiórka na ten cel.
 3. Na kolektę inwestycyjną zebraliśmy w zeszłym tygodniu 7100 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 4. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w sobotę w mszy za zmarłych kapłanów
  i wiernych dekanatu bruskiego.
 5. Przypominam o noszeniu maseczek ochronnych w naszej świątyni w związku
  z rosnącą liczbą zachorowań.
 6. Od tej niedzieli modlimy się nowymi wypominkami rocznymi. Jeżeli pojawił się błąd w przepisanych imionach lub nazwiskach to proszę o informację.
 7. W Kościele powszechnym trwa czas synodu, który jest czasem wspólnego słuchania Ducha Świętego, odkrywania piękna Kościoła i ożywienia naszego uczestnictwa we wspólnocie. Jako wspólnota w parafii także chcemy słuchać głosu Ducha Świętego i odkrywać to, czego On pragnie dla Kościoła. Dlatego zapraszam wszystkich parafian na spotkanie synodalne, zapraszam grupy parafialne, członków rady duszpasterskiej i ekonomicznej, Spotkanie odbędzie się we wtorek 16 listopada po mszy o godz. 17.00. Spotkanie rozpocznie się wspólną modlitwą przed Najświętszym Sakramentem. Po niej będzie wspólna rozmowa, podczas której każdy będzie mógł się wypowiedzieć i podzielić swoim doświadczeniem życia w Kościele i spostrzeżeniami mogącymi pomóc w ożywieniu Kościoła jako wspólnoty.
 8. W środę 17 listopada będziemy tworzyć duchowy most modlitewny z naszym Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Wspólnota seminaryjna będzie się modlić za naszą parafię a my za alumnów, moderatorów i profesorów naszego seminarium. Zachęcam, by w ten dzień w swoich modlitwach indywidualnych pamiętać o tej intencji. Po mszy świętej o 17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, na której wspólnie polecimy Bogu nasze seminarium prosząc jednocześnie o dar nowych powołań.
 9. W czwartek po mszy o 17.00 spotkanie dla członków Seminarium Odnowy Wiary.
 10. W związku z przeniesieniem przez papieża Franciszka obchodów Światowego Dnia Młodzieży na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży zaprasza na spotkanie modlitewne do bazyliki katedralnej w Pelplinie 20 listopada 2021 r. o godz. 18.00 Na wzór spotkań w trakcie Światowych Dni Młodzieży, odbędzie się muzyczny wieczór modlitewny, na który w szczególny sposób zaproszona jest młodzież zaangażowana w ruchy i stowarzyszenia katolickie.
 11. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej (17.11),
  bł. Karoliny Kózkówny (18.11), św. Rafała Kalinowskiego (20.11)
 12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”
 13. Zgodnie z wolą Biskupa Pelplińskiego, niedziela 21 listopada 2021 r., jest dniem powołań w diecezji. Kolekta tej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego seminarium. Na niedzielę, 21 listopada 2021 r. została ogłoszona w Kościele ogólnopolska zbiórka funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej.  Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego.
 14. Dzisiaj przy rzece koło młyna w miejscowości Kaszuba na godz. 13.00 zapraszamy parafialny klub morsa i wszystkich chętnych na morsowanie.
 15. Zmarł nasz parafianin Franciszek Miszewski, l. 79 jego pogrzeb odbył się w środę 10.11. Zmarłego Franciszka polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 16. Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.

                                                                                                        ks. Damian Drozdowski