Ogłoszenia 14.08.2022

Msze święte w tą niedzielę o godz. 8.00, 10.00, 11.30.

Bardzo serdecznie dziękuję księżom z Towarzystwa Ducha Świętego z Dąbrowy za zastępstwo w trakcie mojego urlopu.

Dziękuję za obecność na nabożeństwie fatimskim.

Dziękuję za ofiary składane na kolekcie inwestycyjnej. Zabraliśmy w zeszłym tygodniu 7400 zł.

W poniedziałek obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze wg porządku niedzielnego. Na każdej mszy odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kłosów, zbóż, ziół
i kwiatów.

W środę po mszy o  godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi od 16.00 do 16.45. Na zakończenie adoracji będziemy modlić się koronką do Bożego Miłosierdzia w  intencji nowych powołań. Po mszy o 18.00 spotkanie grupy Domownicy Boga.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie św. Jacka (17.08.) i św. Bernarda  – patrona naszej diecezji (20.08.).

Zostały ostatnie egzemplarze albumowej monografii Leśna i okolicy. Można je nabyć po Mszy w zakrystii. Całość kwoty ze sprzedaży zostanie przeznaczona na koszty związane z renowacją naszego ołtarza głównego. Cena sugerowana za sztukę to 50 złotych. Oczywiście jeśli ktoś da więcej, będziemy wdzięczni za wsparcie dla tej trudnej i kompleksowej inwestycji. W nowym, drugim tomie, wśród artykułów jest jeden właśnie o ołtarzu głównym. Jego historii z wieloma historycznymi fotografiami, jak i cyfrową rekonstrukcją jego oryginalnego wyglądu. Zachęcamy do zakupu i wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

 Ciągle trwa wojna na Ukrainie, dlatego księża z Towarzystwa Ducha Świętego, również pochodzący z tego kraju, organizują rzeczową pomoc. Możemy również się zaangażować przynosząc w następną niedzielę zaproponowane produkty: plecaki, artykuły szkolne, konserwy, makaron, mleko, kaszę i słodycze.

 Do nabycia kolejny numer czasopisma „W Rodzinie”.

Wszystkim przeżywającym czas wakacji i urlopu życzę udanego i szczęśliwego wypoczynku. Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.                    

                                                                                                                ks. Damian Drozdowski