Ogłoszenia 14.06.2020

1. Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 po ostatniej mszy procesja eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na remonty w naszym Wyższym Seminarium Duchownym. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  2. Przypominam, że w kościele na mszy i nabożeństwach w kościele obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Istnieje możliwość przyjmowania komunii świętej na rękę. Przyjmowana komunia święta w ten sposób musi być zaraz przyjęta w obecności szafarza jej udzielającego
  3. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego zorganizowania uroczystości I Komunii Świętej. Dziękuję rodzicom za dar komunijny – po renowacji sufitu naszej świątyni zostanie zakupiony pulpit do miejsca przewodniczenia
    w prezbiterium. Dzieciom pierwszokomunijnym dziękuję za ofiary dla dzieci misji.
  4. Dziękuję za obstawienie baldachimu i feretronów i za liczną obecność na adoracji Najświętszego Sakramentu w uroczystość Bożego Ciała.
  5. Dziękuję za udział w nabożeństwie fatimskim.
  6. Dziękuję za ofiary składane na kolektę inwestycyjną. Zebraliśmy w minionym tygodniu 6350 zł.
  7. Dzisiaj dzieci pierwszokomunijne kończą biały tydzień – dziękuję za piękne jego przeżywanie i za udział w procesjach. Nadal zachęcam, by uczestniczyć w wieczornej mszy świętej w oktawie Bożego Ciała, zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków.
  8. W środę po mszy o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  9. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcimy wianki i zioła.
  10.  W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po mszy będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła i akt wynagrodzenia sercu Jezusowemu. Proszę jeszcze w tym dniu o udział baldachimu, feretronów no i niech nie zabraknie dziewczynek sypiących kwiatki. W tym dniu modlimy się w sposób szczególny o uświęcenie kapłanów. W piątek po mszy wieczornej i procesji spotkanie grup młodzieżowych naszej parafii.
  11. Nabożeństwa czerwcowe odbywają się w tygodniu po mszy o 18.00 a w niedzielę po mszy o 11.30
  12. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  13. W Pelplinie w sobotę 20.06. odbywać się będzie modlitwa za młodzież naszej diecezji pod hasłem: „Z Wami i dla Was” O godz. 17.00 zawiązanie wspólnoty, czas świadectw i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. O 18.30 msza z modlitwą uwielbienia. Zapraszamy do udziału. Szczegóły na plakacie przy wyjściu ze świątyni.
  14. 30 lipca wyrusza XXX kaszubska pielgrzymka na Jasną Górę. Tym razem udział w niej biorą tylko kapłani i klerycy. Jeżeli wystąpi zmiana przepisów udział w niej będą mogli wziąć także wierni świeccy. Szczegółowe informacje przy wyjściu ze świątyni.
  15. „Wyrusz na szlak sanktuariów Maryjnych” to propozycja na wakacje. Szczegóły na internetowej stronie: szlakpelplin.pl i przy wyjściu ze świątyni.
  16. Do nabycia prasa katolicka: mamy nowy numer czasopisma „Pielgrzym”.
  17. Życzę parafianom i modlącym się z nami gościom błogosławionego tygodnia.