Ogłoszenia 14.05.2023

Msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00 i 11.30.

Bardzo serdecznie dziękuję za udział we mszy dla młodzieży i nabożeństwie fatimskim.

Na kolekcie inwestycyjnej zebraliśmy tydzień temu 7350 zł. Bóg zapłać.

Od poniedziałku do środy przed mszą o 18.00 odbywać się będą procesje błagalne z prośbą o urodzaje wg dawnego zwyczaju Dni Krzyżowych. W poniedziałek udamy się z procesją do krzyża przy posesji p. Sikorskich, drugiego dnia udamy się do kapliczki przy posesji p. Ostrowskich a trzeciego dnia do figury św. Izydora. W te dni nabożeństwa majowe i nowenna w środę w łączności z procesją.

Nabożeństwa majowe w naszym kościele w tygodniu po mszy o godz. 18.00, a w niedzielę po mszy o godz. 8.00. Zachęcam, by według dawnych zwyczajów gromadzić się również przy krzyżach i kapliczkach naszej parafii.

Próba dla dzieci pierwszokomunijnych we wtorek i w środę o godz. 15.30.

W czwartek od 16.00 do 16.45 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Po mszy o 18.00 w kościele spotkanie grupy Domowników Boga.

W piątek nasza szkoła pragnie uczcić patrona szkoły Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Z tej racji zapraszamy całą społeczność szkolną i rodziców dzieci do kościoła na nabożeństwo majowe na godzinę 11.00.

W tym tygodniu przypada święto św.  Andrzeja Boboli (16.05.).

W sobotę 20.05. wyruszy z naszej parafii do sanktuarium kalwaryjskiego we Wielu piesza pielgrzymka. Nasze pielgrzymowanie rozpoczniemy mszą o godz. 7.30. Wymarsz o godz. 8.30. Po mszy będzie można swoje podręczne bagaże umieścić w busie. O godz. 12.00 przywitanie pielgrzymów przy sanktuarium kalwaryjskim, o 15.00 droga krzyżowa na kalwarii wielewskiej.  W drodze powrotnej będzie można skorzystać z busa szkolnego oznaczonego napisem Leśno, który będzie podstawiony w okolicy domu kultury we Wielu ok. godziny 17.30. a rano zawiezie pielgrzymów na mszę odpustową do Wiela. Wyjazd
o godz. 8.00. Zbiórka przy plebanii. Następnego dnia po pożegnaniu pielgrzymów o godz. 13.00 wrócimy do Leśna również pieszo. Powitanie pielgrzymów ok. godz. 16.00 i nabożeństwo majowe od figury na wjeździe do Leśna.

Następna niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji mszy odpustowej we Wielu
o godzinie 10.00, msze w naszym kościele o godz. 8.00 i 18.00.

Dnia 28 maja po mszy o godz. 11.30 odbędzie się parafialny festyn rodzinny przy budynku
i w ogrodzie plebanii. Serdecznie zapraszają na ten festyn Koła Gospodyń Wiejskich naszej parafii, Stowarzyszenie Ziemia Zaborska, Sołtys i Rada Sołecka. Wzorem minionego roku nie zabraknie atrakcji dla dzieci, będzie pokaz strażacki, loteria fantowa i pyszne smakołyki.

Siostry Franciszkanki zapraszają na weekendowe rekolekcje dla dorosłych, które odbędą się w klasztorze w Orliku w dniach 8-10 czerwca (czwartek-sobota po Bożym Ciele). Tematem rekolekcji ze Słowem Bożym będzie: „Zobaczyć siebie w oczach Boga. Droga z Zacheuszem”. Poprowadzi je ks. Mirosław Piskozub, wykładowca Gdańskiego Seminarium i opiekun wspólnoty Domowego Kościoła w Gdańsku Oliwie. Koszt udziału w rekolekcjach z noclegiem i wyżywieniem wynosi 200zł, dla osób z okolic Orlika jest  też możliwość wzięcia udziału w rekolekcjach bez noclegu – chętnych prosimy o wcześniejszy kontakt i zapisy do końca maja. Zapisy i więcej informacji u s. Sancji mailowo: sancja.osf@gmail.com lub telefonicznie: 724 349 056.

Dnia 3 czerwca 2023 roku obędzie się XXVII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Idź za Barankiem”. Zachęcamy młodych ludzi na to mocne ewangelizujące doświadczenie wspólnoty młodego Kościoła. Zapisy po mszach w zakrystii. Koszt wyjazdu to 90 zł.

W dniach 1-2 lipca odbędzie się 86. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Szczegółowe informacje na stronie internetowej.

Burmistrz Brus informuje, że do 24 maja trwa rekrutacja do Samorządowego Żłobka w Brusach. Wnioski
o przyjęcie dziecka należy składać w sekretariacie żłobka. Tam także można pobrać dokumenty i uzyskać więcej informacji. Opieką żłobkową mogą być objęte dzieci od 20. tygodnia życia do 3 lat. Szczegóły na stronie internetowej: www.brusy.naszzlobek.com

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.                                     

                                                                                                                                   ks. Damian Drozdowski