Ogłoszenia 14.04.2024

Msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00  i 11.30. Ta niedziela rozpoczyna XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

Dziękuję wolontariuszkom z Parafialnego Zespołu Caritas za przygotowanie kiermaszu i za słodki poczęstunek.

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego 11 osób z naszej parafii podjęło dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Gratulujemy gotowości do modlitewnej batalii o życie nienarodzonych i wszystkich zachęcam do modlitwy w tej intencji.

Dziękuję za ofiary składane na kolekcie inwestycyjnej. Zebraliśmy tydzień temu 7250 zł. Bóg zapłać!

W środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zakończyło się nawiedzenie Matki Bożej na ul. Klonowej. Swoją modlitwą chcemy otoczyć mieszkańców ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i ul. Myśliwskiej, którzy czekają na spotkanie z  Maryją w znaku ikony. Zachęcam, by przesyłać zdjęcia ołtarzy wykonanych w domu podczas peregrynacji.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi od 16.00 do 16.45. Na zakończenie adoracji będziemy modlić się o dar nowych powołań do służby w Kościele. Po mszy o godz. 18.00 spotkanie grupy „Domownicy Boga”.

Serdecznie zapraszamy kandydatów, ministrantów, lektorów, ceremoniarzy, schole parafialne z Diecezji Pelplińskiej na zjazd służb liturgicznych, który odbędzie się w Pelplinie, w sobotę 27 kwietnia. Więcej szczegółów na stronie https://ministranci.diecezja-pelplin.pl/.

Dnia 7.05. odbędzie się w naszej parafii wizytacja pasterska księdza biskupa Ryszarda Kasyny połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Ogarnijmy młodzież i to wydarzenie naszą modlitwą.

W sobotę 11.05. wyruszy z naszej parafii pielgrzymka do sanktuarium kalwaryjskiego we Wielu. Szczegóły uroczystości odpustowych na plakacie. Już teraz zaplanujmy sobie czas na wspólne pielgrzymowanie.

Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”.

Zmarł nasz parafianin śp. Zdzisław Kuczkowski, l.62 zamieszkały w Leśnie Wybudowanie. Jago pogrzeb odbył się w piątek. Zmarłego Zdzisława polećmy miłosierdziu Bożemu.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…