Ogłoszenia 14.03.2021.

Msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00 (transmitowana na facebooku.) i 11.30.  
W kościele na mszy i nabożeństwach obowiązuje nakaz noszenia maseczek. 
Po mszach świętych tj. 9.00 11.00 i 12.30 istnieje możliwość przyjęcia sakramentalnej komunii, dla tych którzy oglądali transmisję mszy świętej on-line. Dwie msze w sobotę o 16.00 i o 17.00 są o charakterze mszy niedzielnej. Dzisiaj o godz. 12.45 odbędzie się w kościele spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii a o godz. 15.00 nabożeństwo Gorzkich Żali.

Bóg zapłać za ofiary składane na kolekcie, do skrzynki przed kościołem i wpłacane indywidualnie na konto na rzecz parafii. W zeszłym tygodniu nasza kolekta inwestycyjna wyniosła 5200 zł. Bóg zapłać.

W Kościele powszechnym przeżywamy Rok św. Józefa, dlatego do uroczystości 
św. Józefa, która przypada w piątek 19.03. po każdej mszy świętej modlimy się nowenną do św. Józefa a w niedzielę, 21 marca 2021 r. zawierzymy nasze rodziny jego opiece.

W środę po mszy o 17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej po mszy o godz. 16.00 i po mszy o godz. 17:00. Za udział w drodze krzyżowej i gorzkich żalach można zyskać odpust zupełny.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia kolejny numer czasopisma 
„W Rodzinie”.

19 marca o godz. 20.00 odbędzie się VI edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej 
w Dziemianach. Do wyboru są cztery trasy: 55km, 42 km, 35 km, 30 km. Zapisy są na stronie www.edk.org.pl. Pakiety są do odbioru u Sióstr Franciszkanek w Orliku. 

Od 19 do 25.03 będziemy obchodzić Tydzień modlitw o ochronę życia ludzkiego. 
Na stronie internetowej www.zazyciem.pro-life.pl można zgłosić swój udział 
w inicjatywie modlitewnej w tej intencji i pobrać broszurę z tekstem modlitw.

Za tydzień 21.03. w sposób szczególny będziemy się modlić w intencji naszego Wyższego Seminarium Duchownego prosząc o dar nowych powołań kapłańskich. Gościć też będziemy kleryka naszego seminarium Emila Zieńko. Kolekta tej niedzieli będzie przeznaczona dla naszego seminarium.

Już dzisiaj podaję do wiadomości, że 24 marca odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na parkingu przy kościele. Zbiórkę przeprowadza stowarzyszenie Dobrych inicjatyw „Pro Missio” wspierające misje w Tanzanii, Zambii, Kenii i Kamerunie.

W duszpasterstwie zastępują mnie będą bracia z Towarzystwa Ducha Świętego 
z Dąbrowy. W razie nagłych wypadków np. wezwanie do chorego, proszę dzwonić pod telefon parafialny. Sprawy związane z biurem parafialnym możliwe są do załatwienia, jednak proszę wcześniej zadzwonić. 

 Zmarł nasz parafianin Eugeniusz Narloch l. 69, zamieszkały w Orliku. Jego pogrzeb odbył się we wtorek. W piątek odbył się pogrzeb Ryszarda Chełmowskiego, l.70 zamieszkałego w Chojnicach. Zmarła też nasza parafianka Monika Zblewska, l.74 zamieszkała przy ul. Słonecznej w Leśnie. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.00. Różaniec do dnia pogrzebu po ostatniej mszy świętej a w niedzielę o godz. 13.15. Polećmy tych zmarłych miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Życzę parafianom i modlącym się z nami on-line błogosławionego tygodnia. Wszystkim życzymy zdrowia. 

                                                                                      ks. Damian Drozdowski