Ogłoszenia 14.02.2021

Msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00 (transmitowana na facebooku.) i 11.30.  
W kościele na mszy i nabożeństwach obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Korzystajmy 
z dezynfekatorów zamontowanych przy wejściach do świątyni. W naszym kościele na mszy lub nabożeństwie według nowych regulacji może być 25 osób. Bardzo proszę 
o zrozumienie. Niech pierwszeństwo mają ci, którzy ofiarowali intencję mszalną. 
Po mszach świętych tj. 9.00 11.00 i 12.30 istnieje możliwość przyjęcia sakramentalnej komunii, dla tych którzy oglądali transmisję mszy świętej on-line. Dwie msze w sobotę o 16.00 i o 17.00 są o charakterze mszy niedzielnej.

Bóg zapłać za ofiary składane na kolekcie, do skrzynki przed kościołem i wpłacane indywidualnie na konto na rzecz parafii. Dziękuję za Waszą przekazaną pomoc na odbudowę kościoła w Kasparusie. Nasza kolekta inwestycyjna w lutym wyniosła 5200 zł. Bóg zapłać.Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

We wszystkich kościołach w dniach przed środą popielcową jest adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowująca nas do okresu pokuty. Adoracja dzisiaj po mszy o 11:30 do godz. 15:00. W poniedziałek i wtorek przed Popielcem adoracja od godz. 13:00 do 16:00.

Najbliższa środa to środa popielcowa. Msze święte z posypaniem głów popiołem o godz. 8:00, 16:00 i 17:00. Po mszy o 17:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i spotkanie dla wszystkich ministrantów i kandydatów. W popielec obowiązuje ścisły post (18-60 rok życia) i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia). Kolekta ze środy popielcowej będzie przeznaczona na kwiaty do dekoracji grobu pańskiego na Wielki Piątek.

Zbliża się Wielki Post czas łaski i nawrócenia. Podejmujemy w tym czasie wiele wyzwań, wyrzeczeń i postanowień. Jednym z nich może być podjęcie abstynencji od alkoholu w Wielkim Poście.

W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej po mszy o godz. 16.00 i po mszy o godz. 17:00

W I piątek Wielkiego Postu przypada Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Zachęcamy do podejmowania zwłaszcza w tym dniu modlitwy i dzieł pokutnych w intencji osób, które zostały skrzywdzone we wspólnocie Kościoła

W następną niedzielę o godz. 15:00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

Za udział w drodze krzyżowej i gorzkich żalach można zyskać odpust zupełny.

Od I niedzieli Wielkiego Postu rozpoczyna się w dekanalny kurs przedmałżeński, który potrwa przez 5 kolejnych niedziel. Spotkania będą się odbywały o godz. 16.30 w Domu Nawiedzenia w Brusach. Wszystkim, którzy w najbliższym czasie chcą zawrzeć związek małżeński zachęcamy do uczestnictwa. Odbycie tego kursu jest konieczne w ramach przygotowania do zawarcia sakramentalnego małżeństwa. 

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Można nabyć w zakrystii książkę „Aby odnowić Przymierze” – wielkopostne rekolekcje w domu w cenie 12 zł.

 Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy z racji moich urodzin składali mi życzenia. Za okazaną pamięć i życzliwość. 

Życzę parafianom i modlącym się z nami on-line błogosławionego tygodnia. Wszystkim życzymy zdrowia. 

                                                                                      ks. Damian Drozdowski