Ogłoszenia 13.12.2020

Msze święte o godz. 8.00, 10.00 (transmitowana na facebooku.) i 11.30. W kościele na mszy 
i nabożeństwach obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Korzystajmy z dezynfekatorów zamontowanych przy wejściach do świątyni. W naszym kościele na mszy lub nabożeństwie według nowych regulacji może być 25 osób. Bardzo proszę o zrozumienie. Niech pierwszeństwo mają ci, którzy ofiarowali intencję mszalną. Po mszach świętych tj. 9.00 11.00 i 12.30 będzie możliwość przyjęcia sakramentalnej komunii, dla tych którzy oglądali transmisję mszy świętej on-line. Dwie msze w sobotę o 16.00 i o 17.00 będą o charakterze mszy niedzielnej.

Bóg zapłać za ofiary składane na kolekcie, do skrzynki przed kościołem i wpłacane indywidualnie na konto na rzecz parafii. Grudniowa kolekta inwestycyjna wyniosła 4600 zł. Bóg zapłać! Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na rzecz Stolicy Apostolskiej. 

Dzisiaj polecajmy Bogu naszą ojczyznę w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. 

Dzisiejsza niedziela Gaudete – niedziela radości z tej racji przy naszym kościele odbywa się kiermasz bożonarodzeniowy na rzecz służby liturgicznej naszej parafii. Na stoisku będzie można nabyć mnóstwo pięknych ozdób świątecznych, pyszne, zdrowe i swojskie ciasteczka. 

Od jutra przeżywać będziemy już trzeci tydzień rorat.  Msze roratnie zarówno o 16.00 i o 17.00 
W tym roku nazywamy je „RORATY NA RATY”. Z racji tego, że nie możemy się tak tłumnie gromadzić na mszach proponujemy następujący podział, by choć raz w tygodniu młodzież i dzieci mogła odczuć atmosferę oczekiwania. 

Poniedziałek 16.00 – małe dzieci z rodzicami, poniedziałek 17.00 – przedszkole i „0”Wtorek 16.00 – klasa I, wtorek 17.00 – klasa II  Środa 16.00 klasa III, środa 17.00 – klasa IV, Czwartek 16.00 – klasa V, czwartek 17.00 – klasa VI Piątek 16.00 – klasa VII a,     piątek 17.00 – klasa VII b Sobota 7.00 – klasa VIII. Roraty z wtorku i czwartku o godz. 17.00 będziemy transmitować. Dziękuję za Waszą obecność w minionym tygodniu.

W poniedziałek zapraszam członków rady duszpasterskiej i ekonomicznej na spotkanie do plebanii na godz. 18.00. Chcemy podsumować miniony rok i podjąć decyzję o formie zbliżających się odwiedzin duszpasterskich. Ksiądz Biskup dbając o dobro wiernych dał do wyboru, albo wspólne msze poszczególnych ulic lub wsi bądź tradycyjna kolęda z zachowaniem przepisów sanitarnych. Decyzję musimy podjąć wspólnie. 

W tym tygodniu obchodzimy w liturgii wspomnienie św. Jana od Krzyża prezbitera i doktora Kościoła (14.12)

Od wtorku otwarta już będzie kaplica u sióstr w Orliku. Cieszymy się, że wszystkie siostry wracają do pełni sił i zdrowia. 

We wtorek od 12.30 będę odwiedzał chorych zgłoszonych dodatkowo na spowiedź i komunię przed Świętami. Proszę jeśli jeszcze ktoś ma taką potrzebę o kontakt tel. do poniedziałku .

W środę po wieczornej mszy o godz. 17.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W czwartek od 17.30 do 19.00 odbędzie się nasza spowiedź adwentowa z udziałem innych kapłanów. Bardzo zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. W trakcie spowiedzi o godz. 18.00, 18.30 i 19.00 będzie udzielona komunia święta.

W zakrystii do nabycia świece Caritas – wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Zostały małe świece – po 8 zł.  Po mszach u pana organisty a w tygodniu w biurze parafialnym można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary za opłatki są przeznaczone dla pana organisty.

Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Do odbioru kolejny numer czasopisma: Pielgrzym.

  Za tydzień w niedzielę 20.12 odbędzie się kiermasz misyjny. Jest to wspólna akcja dzieci 
i opiekunów koła misyjnego. Do nabycia będą figurki dzieciątka Jezus i aniołki. Ofiary 
z kiermaszu przeznaczone będą na pomoc dzieciom Masajskim w Afryce. Zachęcam do zainteresowania się tą akcją. Bóg zapłać już teraz dzieciom i opiekunom za ich czas i wysiłek
 w przygotowywaniu misyjnej pomocy innym dzieciom. 

 Życzę parafianom i modlącym się z nami błogosławionego tygodnia. Wszystkim życzymy zdrowia. 

                                                                                               ks. Damian Drozdowski