Ogłoszenia 13.11.2022

W dzisiejszą niedzielę msze o  8.00, 10.00 i o 11.30. Dzisiaj obchodzimy dzień solidarności
z Kościołem Prześladowanym . Przy kościele po mszach odbywa się zbiórka do puszek na ten cel.

Dziękuję wspólnocie „Przebudzonych” za piękną adorację w minioną sobotę.

Na kolekcie inwestycyjnej zebraliśmy w poprzednią niedzielę 7650 zł. Bóg zapłać!

W poniedziałek na plebanii o godz. 19.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

W środę na mszy o godz. 18.00 odbędzie się uroczysta promocja 7 nowych ministrantów. Zapraszam całą służbę liturgiczną z rodzinami do uczestnictwa w tym ważnym wydarzeniu.
Po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek okazja do spowiedzi od godziny 16.00 do 16.45. Podczas spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu i na jej zakończenie koronka do Bożego Miłosierdzia o dar nowych powołań. Po mszy o 18.00 spotkanie grupy Domownicy Boga w świetlicy wiejskiej.

W piątek i w sobotę w Dziemianach kandydaci do bierzmowania będą przeżywali obowiązkowe  rekolekcje kerygmatyczne. Proszę do dzisiaj dostarczyć zgody od rodziców.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej (17.11), bł. Karoliny Kózkówny (18.11)

Parafialny Zespół Caritas informuje, że osoby zainteresowane pomocą żywnościową proszone są, by z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej (MGOPS) pobrać zaświadczenie o dochodach i złożyć je do końca listopada w biurze parafialnym. Kwalifikowani są do pomocy ci, którzy nie przekroczyli progu dochodowego 1707,20 zł lub 1320 zł na osobę w rodzinie.

W niedzielę 20.11. odbędzie się dekanalne spotkanie młodzieży. Centralnym wydarzeniem będzie msza w kościele w Brusach o godz. 12.30 a po niej spotkanie w Domu Nawiedzenia. Chętnych na wspólny wyjazd zapraszam do zapisywania się jeszcze dzisiaj, aby mieć orientację jaki zamówić transport. Wyjazd jest darmowy – wystarczą chęci. Zgody do podpisania przez rodziców proszę odebrać w zakrystii. Wyjazd w następną niedziele o godz. 12.00.

Duszpasterze młodzieży z naszej diecezji organizują wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony, które odbędą się na początku sierpnia br.  Koszt wyjazdu  4000 zł. Proszę chętnych o zgłaszanie się do mnie jak najszybciej. Ilość miejsc jest ograniczona.

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodzież męską do udziału w Adwentowych Dniach Skupienia pt. „W poszukiwaniu skarbu”, które odbędą się w dniach od 25 do 27 listopada 2022 roku w gmachu WSD. Ta forma skupienia ma być pomocą dla młodych (uczniów szkół średnich, maturzystów i studentów) w rozeznaniu ich drogi życiowej. Udział w weekendowym skupieniu jest bezpłatny. Uczestnicy są proszeni o zabranie ze sobą Pisma Świętego. Spotkanie rozpoczyna się w piątek, 25 listopada o godz. 18.00. Recepcja na furcie WSD będzie czynna od godz. 16.00. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.seminariumpelplin.pl.

Już modlimy się nowymi wypominkami rocznymi. Jeżeli wkradł się błąd lub zabrakło jakiś nazwisk proszę to zgłosić.

Burmistrz Brus informuje, że od wtorku 15 listopada br. osoby zainteresowane będą miały możliwość składania w Urzędzie Miejskim wniosków o zakup preferencyjny węgla kamiennego. Więcej informacji na stronie internetowej www.brusy.pl oraz w siedzibie urzędu.

Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”. Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.