Ogłoszenia 13.09.2020

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 W kościele na mszy i nabożeństwach obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Istnieje możliwość przyjmowania komunii świętej na rękę. Osoby przyjmujące komunię świętą na rękę podchodzą do komunikującego w pierwszej kolejności. Korzystajmy z dezynfekatorów zamontowanych przy wejściach do świątyni. Dzisiaj o godz. 20.00 nabożeństwo fatimskie i procesja ze świecami.

Dziękuję za ofiary składane na kolektę inwestycyjną. Zebraliśmy w minioną niedzielę 8200 zł. Bóg zapłać! Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Wyższe Semianrium Duchowne w Pelplinie.

Zbiórka ofiar na Ziemię Świętą, związana z adoracją Krzyża w Wielki Piątek i Wielką Sobotę, ze względu na stan pandemii nie mogła się odbyć w tradycyjnym wymiarze. Z tego względu, Ojciec Święty Franciszek podjął decyzję, aby zbiórka na Ziemię Świętą w roku 2020 została przeniesiona na niedzielę, 13 września. Dlatego ofiary składane do puszek będą przekazane na ten cel. Bóg zapłać!

W poniedziałek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego a we wtorek wspomnienie MB Bolesnej.

W środę przypada wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana, po mszy o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W czwartek rozpoczynamy rekolekcje przed odpustem parafialnym. Rekolekcje poprowadzi ksiądz kanonik Andrzej Szopiński. Program rekolekcji:

Czwartek msza o godz. 8.00 i 18.00 z nauką ogólną

Piątek msza o 8.00 i 18.00 z nauką ogólną. 
Po mszach droga krzyżowa z rachunkiem sumienia.

Sobotę msza o 8.00, 10.00 (msza dla chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych) i o 18.00
Po mszach sobotnich adoracja krzyża.

W sobotę okazja do spowiedzi z udziałem kapłanów z dekanatu o godz. 9.00 do 10.00 i popołudniu od 16.30 do 18.00

Suma odpustowa w niedzielę o godz. 11.30. Na którą już teraz bardzo serdecznie zapraszam.

Kolekta dla księdza rekolekcjonisty będzie w piątek i w sobotę jako wyraz naszej wdzięczności.

W czwartek po mszy o godz. 18.00 koronka do Bożego Miłosierdzia o dar nowych, licznych i świętych powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych. 

W piątek obchodzić będziemy święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski.

„Wyjdź z mroku do nowego życia i wyrusz na drogę przebaczenia” to hasło kolejnej ekstremalnej drogi krzyżowej, która rozpocznie się mszą świętą w Dziemianach 18.09. o godz. 20.00. Zapisy i szczegółowe informacje na plakacie i na stronie www.edk.org.pl

„Pary, które planują zawrzeć sakrament małżeństwa jeszcze w tym roku lub w przyszłym, prosimy o uczestnictwo w programie przygotowania do małżeństwa Weekend dla narzeczonych z lekcją tańca. Jest to obowiązująca w naszej diecezji forma przygotowania do sakramentu małżeństwa prowadzona przez małżonków i księży. Terminy i zapisy na stronie www.ewangelizacjapelplin.pl”. 

 Jest do nabycia nowy numer czasopisma „W Rodzinie”.

 W dniu 12.09.2020 zmarła nasza parafianka Elżbieta Topka, l.60 zamieszkała przy ul. Na skarpie. Różaniec w jej intencji w niedzielę po mszy o godz. 11.30,  w poniedziałek po mszy o 18.00. Pogrzeb we wtorek o godz. 13.00.
Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

Życzę parafianom i modlącym się z nami gościom błogosławionego tygodnia.      

ks. Damian Drozdowski