Ogłoszenia 13.08.2023

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Dzisiaj o godz. 20.00 zapraszam na nabożeństwo fatimskie i procesję ze świecami.

Bardzo serdecznie dziękuję ks. Markowi Szynkowskiemu za zastępstwo w dniach mojej nieobecności. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego funkcjonowania parafii.

Podczas naszego wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży otoczyliśmy całą parafię naszą modlitwą . Sprawowaliśmy msze święte za parafian w miejscach tj. Fatima, La Salette, Montserrat. Dziękuję również za Wasze modlitwy w naszej intencji. Dziękuję za piękne przywitanie nas po powrocie. Dziękuję młodzieży za wspólny wyjazd, za zaangażowanie i piękne przeżycie tego czasu.

Kolekta inwestycyjna w zeszłym tygodniu wyniosła 6700 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze wg porządku niedzielnego. Na zakończenie każdej mszy świętej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kłosów, zbóż, ziół i kwiatów. Po każdej mszy świętej odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez powódź w Słowenii. Pieniądze zostaną przekazane do diecezjalnego Caritas. Otoczymy w tym dniu modlitwą wszystkich poszkodowanych przez kataklizm.

W środę po mszy świętej o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek od 16.00 do 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu i dodatkowa okazja do spowiedzi.

W tym tygodniu przypada wspomnienie św. Maksymiliana (14.08.), św. Jacka (17.08.).

Siostry Franciszkanki zapraszają na spotkanie dla małżeństw p.t. „Przysięga małżeńska przed laty i dziś”, które odbędzie się we Wielu w Ośrodku Wypoczynkowym EFKA, dnia 23 września br. w godz. 9-16. Spotkanie poprowadzi małżeństwo Agnieszka i Krzysztof Prinz z Bydgoszczy. Zachęcamy do udziału wszystkich małżonków pragnących spędzić owocny dzień na pogłębianiu i umacnianiu swojej więzi małżeńskiej. Więcej informacji i zapisy u siostry Sancji mailowo lub telefonicznie: sancja.osf@gmail.com / 724 349 056.

Kościół to miejsce szczególne, w którym należy się godnie zachowywać, ale również być stosownie ubranym. Zwracam się z prośbą, by w czasie letnim zakładać strój świąteczny, godny tego miejsca.

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia, a wypoczywającym dobrej pogody
i regeneracji sił duchowych i fizycznych.