Ogłoszenia 13.06.2021

Dzisiaj w naszym kościele msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00 (transmitowana), i 11.30.
Z racji zmniejszających się obostrzeń od przyszłej niedzieli zawieszamy transmisje mszy świętych.

Po mszach świętych tj. o 9.00, 11.00 i 12.30, istnieje możliwość przyjęcia sakramentalnej komunii, dla tych którzy oglądali transmisję mszy świętej on-line.

Dzisiaj po mszy o godz. 10.00 będziemy mieli okazję uczestniczyć w montażu słowno-muzycznym przygotowanym przez parafialną scholę i koło misyjne z okazji obchodzonego niedawno Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Dzisiaj o godz. 20.00 nabożeństwo fatimskie i procesja ze świecami. Serdecznie zapraszamy.

Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę inwestycyjną. Zebraliśmy w minionym tygodniu 6500 zł. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na remont Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

W tym tygodniu obchodzimy w liturgii Bł. Michała Kozala (14.06) i św. Brata Alberta (17.06)

Jutro po mszy o 18.00 zebranie służby liturgicznej naszej parafii.

W środę po mszy o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona
z nabożeństwem czerwcowym.

Wydział Duszpasterski i Diecezjalne Radio Głos zapraszają na kolejną edycję Przystani – Warsztatów dla duszy, która odbędzie się 19 czerwca br. pod hasłem „Przystań w drodze” nawiązującym do Świętego Roku Jakubowego oraz 30-rocznicy Pieszej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę. W sposób szczególny do udziału w dwudniowych warsztatach muzycznych zapraszamy muzyczne grupy pielgrzymkowe. Ze względów organizacyjnych prosimy wszystkich o zgłoszenie uczestnictwa poprzez  formularz dostępny na stronie https://przystanpelplin.pl/2021/06/01/warsztaty-dla-duszy-2021/.

W związku z trwającym Rokiem Rodziny i Rokiem Świętego Józefa, Wydział Duszpasterski, Duszpasterstwo Rodzin i Parafia pw. św. Józefa w Kasparusie zapraszają
na Diecezjalny Dzień Rodzin, który odbędzie się 3 lipca 2021 roku w Kasparusie.

Wydarzenie rozpocznie się trzema, jednodniowymi pielgrzymkami:
pieszą, rowerową i kajakową, których uczestnicy spotkają się o godzinie 15.00 w Kasparusie na wspólnym świętowaniu, modlitwie oraz celebrowaniu radości życia w rodzinie. Szczegóły na parafialnej stronie.

Na stronie internetowej naszej diecezji www.diecezja-pelplin.pl można dokonać zapisu na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Pod chórem na plakacie można przeczytać informacje
o XXXI Kaszubskiej Pieszej Pielgrzymce.

Na naszej stronie internetowej zamieszczony został plakat informujący o zbliżających się obchodach Odpustu Królowej Rodzin w diecezjalnym sanktuarium w Kościerzynie.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do odbioru nowy numer czasopisma „Pielgrzym”

Klub Honorowych Dawców Krwi Przy Urzędzie Miejskim w Brusach informuje, że we wtorek 15 czerwca br. przy OSP w Brusach odbędzie się kolejny pobór krwi. Rejestracja – bezpośrednio w krwiobusie w dniu poboru w godz. 9.00 – 13.00 Gmina Brusy zaprasza pełnoletnich mieszkańców gminy Brusy do zaszczepienia się przeciwko Covid-19 preparatem jednodawkowym firmy Jonson&Jonson. Szczepienia odbywać się będą: 18 czerwca br. (piątek), w godzinach popołudniowych, w świetlicach wiejskich w: Zalesiu, Czyczkowach i Małych Chełmach oraz 20 czerwca br. (niedziela) od godz. 11:00 w Urzędzie Miejskim w Brusach. Rejestracja osób zainteresowanych szczepieniem odbywa się bruskim urzędzie (tel. 52 39 69 315).

Życzę parafianom i modlącym się z nami on-line błogosławionego tygodnia.

 ks. Damian Drozdowski