Ogłoszenia 13.03.2022

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30

Bardzo serdecznie dziękuję za udział w rekolekcjach wielkopostnych. Dziękuję Siostrom Franciszkankom za pomoc w animacji grup i piękny śpiew. Dziękuję dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i paniom katechetkom za opiekę nad dziećmi.

Dzisiaj przed kościołem jest zbiórka dla polskich misjonarzy „Ad gentes”. Dziękuję za ofiary składane na kolekcie inwestycyjnej. Zebraliśmy w minionym tygodniu 7250 zł.

Dzisiaj o godz. 15:00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Za udział w drodze krzyżowej i gorzkich żalach można zyskać odpust zupełny.

We wtorek zapraszam na mszę na 18.00 kandydatów do bierzmowania. Po mszy będzie spotkanie formacyjne.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek w świetlicy o godz. 18.30 spotkanie grupy: „Domownicy Boga”.

Serdecznie zapraszam na nabożeństwa drogi krzyżowej. W najbliższy piątek droga krzyżowa o godz. 10.00 i po mszy o godz. 17.00.

Pamiętajmy i serdecznie do tego zachęcam, że jest możliwość by uczestniczyć w drodze krzyżowej we Wielu  – w jedynym sanktuarium kalwaryjskim w naszej diecezji. Droga krzyżowa na kalwarii co piątek po mszy o godz. 19.00.

W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

Za tydzień w niedzielę po mszy o 11.30 spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do pierwszej komunii świętej. Kolekta następnej niedzieli jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

„Namierz modlitwą żołnierza – modlitwa skutecznie opancerza!” – to hasło akcji organizowanej przez nasze parafialne Koło Misyjne. W szkole w Leśnie odbywa się zbiórka, by wspomóc walczących żołnierzy. Szczegóły na plakacie.

Burmistrz Brus dziękuje wszystkim zaangażowanym w pomoc Ukrainie i zachęca do dalszego wsparcia! Gmina Brusy nieprzerwanie koordynuje zbiórkę rzeczową i finansową na rzecz Narodu Ukraińskiego. Wszelkie komunikaty podawane są na stronie www.brusy.pl i w Urzędzie Miejskim w Brusach.

Jeżeli ktoś na terenie naszej parafii przyjmuję uchodźców wojennych z Ukrainy proszę o kontakt.

W Niedzielę Palmową, 10 kwietnia br. w Kościerzynie będzie miała miejsce celebracja diecezjalna  dla młodzieży. Spotkaniu przewodniczyć będzie biskup diecezjalny Ryszard Kasyna. Chętnych na wyjazd zapraszam do zapisów.

W ministranckich zawodach rejonowych nasi ministranci w kategorii lektor starszy zdobyli 2 miejsce, a ministranci z Orlika w kategorii ministrant zdobyli również drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy sportowej rywalizacji.

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.

        ks. Damian Drozdowski