Ogłoszenia 12.12.2021

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30.

Dzisiaj przed kościołem odbywa się kiermasz ozdób świątecznych i słodkości wykonanych własnoręcznie. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na rzecz służby liturgicznej naszej parafii. Serdecznie zapraszamy!

Również dzisiaj odbywa się doroczny odpust we Wielu ku czci św. Mikołaja. Msza odpustowa o godz. 12.00 a po niej VII Wielewskie Mikołajki od godz. 13.00 do 16.00. (o 13.30 – morsowanie nad jeziorem we Wielu).

Przypominam o noszeniu maseczek ochronnych w naszej świątyni w związku
z dużą liczbą zachorowań.

Dziękuję za ofiary składane na kolekcie inwestycyjnej. Zebraliśmy w minionym tygodniu 6 tyś. zł. Bóg zapłać!

Bardzo serdecznie zapraszam na msze roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 a w sobotę o godz. 7.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami.

W środę po mszy świętej o 17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Zakończyło się w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary, dziękuję wszystkim uczestnikom, animatorom grup, ks. Radosławowi Karczewskiemu a także Domownikom Boga z parafii Brusy. Owocem misji parafialnych i zakończonego seminarium jest powstanie w naszej parafii wspólnoty Domownicy Boga. Spotkania odbywać się będą zasadniczo w kościele w czwartki po wieczornej mszy świętej. W tej wspólnocie rozważamy słowo Boże, umacniamy wiarę  i wspólnie się modlimy. Można przyjść na spotkanie wspólnoty nawet jeśli nie było się uczestnikiem seminarium. Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do nowej wspólnoty na najbliższe spotkanie w czwartek po wieczornej mszy świętej (w okresie zimowym spotykać się będziemy w świetlicy wiejskiej). Dzisiaj po mszach bądź na spotkaniu można zaopatrzyć się w podręcznik formacyjny.

Koło Gospodyń Wiejskich Leśno, Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariatu Szkoły Podstawowej w Leśnie zwracają się z prośbą do wszystkich ludzi o dobrym sercu z prośbą o uczestnictwo w przedświątecznej akcji „Paczuszka dla Maluszka”, organizowanej przez Fundację Małych Stópek. Przyniesione paczki stawiamy pod choinką w kościele lub w szkole. Akcja trwa do 21 grudnia.

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy wspomnienie św. Łucji (13.12), św. Jana od Krzyża (14.12)

W zakrystii do nabycia świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Po mszach niedzielnych u pana organisty można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary za opłatki są przeznaczone dla pana organisty jako wyraz naszej wdzięczności za pełnioną posługę w naszej parafii.

Spowiedź przed świętami będzie w naszej parafii w poniedziałek 20.12. Godziny spowiedzi podam za tydzień.

Mam zaszczyt zaprosić Was bardzo serdecznie na przedstawienie świąteczne pt. „Święta, święta i po świętach…”, które odbędzie się w następną niedzielę 19.12.
o godz. 16.00 w świetlicy wiejskiej w Leśnie. Przedstawienie pt. „Święta, święta i po świętach…” gra grupa młodzieżowa naszej parafii. Po przedstawieniu można będzie wesprzeć działania grupy dowolnym datkiem. Serdecznie zapraszamy!

Na stronie internetowej naszej parafii znajduje się apel policji, która przestrzega przed oszustami, którzy chcą wyłudzić od nas pieniądze.

Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”.

Zmarł nasz parafianin Franciszek Górski, l. 84, zamieszkały w Główczewicach, jego pogrzeb odbył się w piątek. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.

           ks. Damian Drozdowski