Ogłoszenia 12.03.2023

Msze święte w tą niedzielę o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Dzisiaj o godz. 15.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

Dziękuję za ofiary składane na kolekcie inwestycyjnej. Zebraliśmy tydzień temu 6600 zł. Bóg zapłać!

W środę po mszy o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 19.30 spotkanie grupy młodzieżowej.

Dodatkowa okazja do spowiedzi w czwartek od 16.00 do 16.45. W trakcie spowiedzi możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu. Po mszy o godzinie 18.00 w świetlicy wiejskiej spotkanie grupy Domowników Boga.

Serdecznie zapraszam na nabożeństwa drogi krzyżowej. W najbliższy piątek droga krzyżowa
o godz. 10.00 i po mszy o godz. 17.00.

W następną niedzielę o godz. 15:00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem  pasyjnym. Za udział
w drodze krzyżowej i gorzkich żalach można zyskać odpust zupełny.

Do nabycia kolejny numer czasopisma: „W Rodzinie”.

Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca, aby całe rodziny i parafie zaangażowały się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. W tym roku nasza jałmużna wspiera dzieci z Ukrainy, które straciły na wojnie rodziców. Skarbonki jeszcze można odebrać w kościele.

W dniach 17 i 18 marca 2023 r. Caritas organizuje zbiórkę żywności, której celem jest pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, aby móc przygotować świąteczne paczki dla potrzebujących. Nasz Parafialny Zespół Caritas również będzie przeprowadzał taką zbiórkę w sklepach na terenie Leśna. Prosimy o włączenie się w to piękne dzieło.

Dnia 24 marca wyruszy z Dziemian po raz VIII Ekstremalna Droga Krzyżowa pod hasłem: „Idę, bo szukam nadziei”. Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie https://edkdziemiany.pl. Zdecydowani, by wyruszyć na szlak mogą się zapisywać na stronie https://www.edk.org.pl

Droga krzyżowa ulicami Leśna jest planowana na piątek 31.03.

W Niedzielę Palmową, 2 kwietnia br. w Kościerzynie będzie miała miejsce diecezjalna  celebracja Dnia Młodych. Spotkaniu przewodniczyć będzie biskup diecezjalny Ryszard Kasyna. Tradycyjnie również chcemy w niej wziąć udział. Zapisy do 26 marca. Zachęcamy wszystkich młodych! Proszę o zgłaszanie się w zakrystii i odebranie zgody do podpisania przez rodziców.

Następna niedziela rozpocznie tydzień modlitw o ochronę życia. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

Zmarł nasz parafianin śp. Józef Jażdżewski, l. 69, zamieszkały w miejscowości Kaszuba. Jego pogrzeb odbył się w piątek. Zmarłego śp. Józefa polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Życzę Wszystkim pięknego i błogosławionego tygodnia.                       

 ks. Damian Drozdowski