Ogłoszenia 12.07.2020

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 W kościele na mszy i nabożeństwach obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Istnieje możliwość przyjmowania komunii świętej na rękę. Przyjmowana komunia święta w ten sposób musi być zaraz przyjęta w obecności szafarza jej udzielającego. 

Przy wejściach do świątyni zamontowane zostały bezdotykowe dezynfekatory. Zachęcam, aby przy wejściu na mszę lub nabożeństwo z nich skorzystać. 

Bóg zapłać za złożone ofiary na kolektę inwestycyjną. W zeszłym tygodniu zebraliśmy 7900 zł. Bóg zapłać.

Rozpoczęły się wakacje, zachęcam parafian i wypoczywających gości do uczestnictwa we mszach świętych w ciągu tygodnia. Przy okazji życzę dobrej pogody a wyjeżdżającym szczęśliwej drogi i bezpiecznego powrotu.

Dzisiaj druga tura wyborów prezydenckich – otoczmy naszą Ojczyznę gorącą modlitwą. Pamiętajmy, że uczestnictwo w wyborach jest naszym obywatelskim, patriotycznym 
i moralnym obowiązkiem.

W poniedziałek przypada 13 dzień miesiąca – dzień fatimski. Zapraszam serdecznie na nabożeństwo fatimskie na godz. 20.00. Podczas nabożeństwa poświęcimy nową figurę Matki Bożej. Po różańcu fatimskim procesja ze świecami wokół kościoła. Bardzo serdecznie dziękuję panu Bartkowi Grajkowskiemu za wykonanie postumentu i feretronu do figury Matki Bożej. Orędzie z Fatimy jest nadal aktualne, Maryja wzywa do odmawiania różańca w intencji pokoju na świecie i o nawrócenie grzeszników.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania indywidualnych próśb i podziękowań. Dziękuję, że tych próśb i podziękowań jest coraz więcej.

W czwartek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel. 
W Sianowie na szlaku Maryjnych sanktuariów uroczystość Matki Bożej Królowej Kaszub a w Zamartym uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej. W czwartek po mszy 
o 18.00 koronka do Bożego Miłosierdzia o dar nowych, licznych i świętych powołań, kapłańskich, misyjnych i zakonnych. 

W następną niedzielę rozpoczyna się XXI tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. Po każdej mszy świętej poświęcenie pojazdów. Każdy kto chce mieć poświęcony pojazd niech zaparkuje na parkingu przy kościele i przy świetlicy wiejskiej Chcemy się także włączyć w akcję Miva Polska, która od 20 lat pomaga misjonarzom – 1 grosz za 1 km na środki transportu dla misjonarzy to nasze podziękowanie za szczęśliwe podróże. Dlatego ofiary składane przy poświęceniu pojazdów będą przekazane właśnie na ten cel. 

Przy wyjściu z kościoła można zapoznać się z informacją o XXII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej, który odbywać się będzie w Pelplinie w czasie letnim.

Można zakupić nowy numer czasopisma „Misyjne drogi”. Kupno tego czasopisma jest też formą materialnego wsparcia misji. Mamy w zakrystii do odebrania kolejny numer czasopisma: „Pielgrzym”.

Życzę parafianom i modlącym się z nami gościom błogosławionego tygodnia.      

ks. Damian Drozdowski