Ogłoszenia 12.06.2022

Msze święte w dzisiejszą uroczystość Trójcy Najświętszej o godz. 8.00, 9.00 i 11.00.

Dzisiaj o godz. 11.00 odbędzie się Uroczystość I Komunii Świętej 23 dzieci z naszej parafii, otoczmy je naszą modlitwą. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na remont Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione po mszy komunijnej o godz. 11.00.

Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie kościoła do dzisiejszej uroczystości.

Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie
i przebieg parafialnego rodzinnego festynu. Dziękuję za wspólnie przeżyty czas i za życzenia składane z okazji rocznicy święceń.

W minionym tygodniu na kolekcie inwestycyjnej zebraliśmy 7500 zł. Bóg zapłać.

Nabożeństwa czerwcowe w niedzielę po mszy o 8.00, a w tygodniu po mszy o godz. 18.00. Dzieci komunijne będą przeżywać do soboty swój biały tydzień na mszy o godz. 18.00
z wyjątkiem poniedziałku, kiedy przyjdą na mszę na  14.00 i w Boże Ciało na godz. 10.00.

W poniedziałek zapraszam na nabożeństwo fatimskie i procesję ze świecami na godz. 20.00.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a po niej spotkanie grupy Domownicy Boga.

W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte o godz. 8.00, 10.00 i  chwilę po zakończonej procesji. Procesja Bożego Ciała rozpocznie się po mszy o godz. 10.00 i przejdzie ulicami: Marii Ludwiki, Klonową,  Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Wykopaliskową, i Polną.  Proszę o przygotowanie 4 ołtarzy przy ul. Klonowej – I ołtarz, ul. Wykopaliskowej – II ołtarz, ul. Polnej – III ołtarz i ul. Marii Ludwiki – IV ołtarz. Tradycyjnie chciejmy również udekorować okna naszych domów na trasie całej procesji. Ograniczmy dekorowanie drzewkami trasy procesji, niech pojawią się one tylko w okolicy ołtarzy. Zachęcam dziewczynki do sypania kwiatków (próby przed sypaniem kwiatków we wtorek i w środę po mszy o 18.00). Bardzo proszę o niesienie baldachimu, chorągwi, feretronów i strażaków z OSP o zabezpieczenie trasy. Po Bożym Ciele włącznie do następnego czwartku będą się odbywały procesje eucharystyczne wokół kościoła.

Dnia 18.06. w Pelplinie odbędzie się diecezjalne spotkanie dla młodzieży „Przystań – warsztaty dla duszy”. Zbiórka młodzieży, która zgłosiła się na wyjazd przy plebanii o godz. 9.00.

Wydział Duszpasterski zaprasza wszystkie rodziny diecezji pelplińskiej na spotkanie w Kościerzynie, w dniu odpustu ku czci Matki Bożej Królowej Rodzin, 18 czerwca br. Spotkanie rozpocznie się konferencją na placu św. Jana Pawła II o godz. 11.15, następnie o godz. 12.00 celebrowana będzie Msza Święta pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny. Po Mszy Świętej odbędzie się koncert ewangelizacyjny.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie św. Antoniego z Padwy (13.06), bł. Michała Kozala (14.06), św. Brata Alberta Chmielowskiego (17.06).

Otrzymaliśmy w darze od wydawcy po sto sztuk egzemplarzy pierwszego i drugiego tomu albumowej monografii Leśna i okolicy. Można je nabyć po Mszy w zakrystii. Całość kwoty ze sprzedaży zostanie przeznaczona na koszty związane z renowacją naszego ołtarza głównego. Cena sugerowana za sztukę to 50 złotych. Oczywiście jeśli ktoś da więcej, będziemy wdzięczni za wsparcie dla tej trudnej i kompleksowej inwestycji. W nowym, drugim tomie, wśród artykułów jest jeden właśnie o ołtarzu głównym. Jego historii z wieloma historycznymi fotografiami, jak i cyfrową rekonstrukcją jego oryginalnego wyglądu. Zachęcamy do zakupu i wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

Za tydzień będziemy gościć braci ze wspólnoty Cenacolo, która posługuje ludziom dotkniętym różnymi problemami i uzależnieniami. Po mszach będzie można nabyć ręcznie robione w domu wspólnotowym różne dewocjonalia (np. różańce, krzyże na ścianę, bransoletki, obrazki itp.) za dowolną ofiarę jako wsparcie działań wspólnoty.

 Do odebrania nowy numer czasopisma „Pielgrzym”.

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.                                    ks. Damian Drozdowski