Ogłoszenia 12.05.2024.

Msze święte w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego dzisiaj o godz. 8.00 i 18.00. Dzisiaj o godz. 10.00 uroczysta msza odpustowa na wielewskiej kalwarii  pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp Ryszarda Kasyny, po pożegnaniu pielgrzymów o godz. 13.30 wrócimy do Leśna również pieszo. Powitanie pielgrzymów ok. godz. 16.00 i nabożeństwo majowe od figury na wjeździe do Leśna. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział we wspólnym pielgrzymowaniu, a strażakom z OSP Leśno dziękuję za zabezpieczenie pielgrzymki. Dziękuję scholii za animację śpiewu, niosącym krzyż, feretron, chorągwie i tuby. Dziękuję Siostrom Franciszkankom za wspólną modlitwę. Dziękuję panu Arkadiuszowi Warnke i panu Ryszardowi Łonskiemu za transport bagaży, członkiniom KGW z Leśna i pani Elżbiecie Łonskiej za poczęstunek.

Dziękuję wszystkim, którzy pomogli przygotować i przeżyć dzień pasterskiej wizytacji. Dziękuję całej społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej w Leśnie, Nadleśnictwu Przymuszewo, Siostrom Franciszkankom, Radzie Parafialnej, dziękuję za spotkanie z najstarszą parafianką panią Kazimierą Wyszk Borzyszkowską i rodzinie Państwa Malich za modlitwę przy ikonie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dziękuję młodzieży bierzmowanej, świadkom i rodzicom. Swoje podziękowanie składam służbie liturgicznej, parafialnej scholi, panu organiście, panu szafarzowi i paniom za pomoc w kuchni. W zakrystii do odbioru zdjęcia z uroczystości bierzmowania.

Dziękuję za udział w dniach krzyżowych i za ofiary złożone na kolekcie inwestycyjnej. Zebraliśmy tydzień temu 7000 zł. Bóg zapłać!

Nabożeństwa majowe w naszym kościele w tygodniu po mszy o godz. 18.00, a w niedzielę i święta po mszy o godz. 8.00. Zachęcam, by według dawnych zwyczajów gromadzić się również przy krzyżach i kapliczkach naszej parafii.

W poniedziałek o godz. 20.00 nabożeństwo fatimskie i procesja ze świecami.

Próby dzieci przed uroczystością I Komunii  Świętej w środę i piątek o godz. 15.30.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Swoją modlitwą chcemy otoczyć mieszkańców ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ul. Ogrodowej i ul. Myśliwskiej, którzy czekają na spotkanie z  Maryją w znaku ikony. Zachęcam, by przesyłać zdjęcia ołtarzy wykonanych w domu podczas peregrynacji.

W czwartek od 16.00 do 16.45 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi po mszy
o godz. 18.00 spotkanie grupy „Domownicy Boga”.

Za tydzień obchodzić będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przed mszą o godz. 10.00 procesja wielkanocna wokół kościoła. Kolekta tej niedzieli będzie przeznaczona na remont Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie MB Fatimskiej (13.05.), święto Macieja Apostoła (14.05), święto Andrzeja Boboli – patrona Polski (16.05.).

Wydział Duszpasterski zaprasza wszystkich, którzy pragną odnowy diecezji pelplińskiej, do udziału w kolejnym Diecezjalnym Forum Duszpasterskim „U źródła łaski”, które odbędzie się 18 maja br.
w bazylice katedralnej w Pelplinie. Plan spotkania na stronie internetowej naszej parafii.

Dnia 18 maja u Braci z Towarzystwa Ducha Świętego odbędzie się Pięćdziesiątnica pod hasłem:
„I poczęła z Ducha”. Szczegóły wydarzenia na stronie internetowej naszej parafii.

Dnia 18 maja w Licheniu odbywać się będzie „Czuwanie przed zesłaniem Ducha Świętego” organizowane przez „Teobańkologię” ks. Teodora Sawielewicza. Pan Marcin Rzepiński organizuje wyjazd na to wydarzenie. Kontakt do organizatora wyjazdu na plakacie.

Dnia 9 czerwca po mszy o godz. 11.30 odbędzie się III festyn parafialny przy budynku
i w ogrodzie plebanii. Będą atrakcje dla dzieci, smaczne stoiska przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich naszej parafii. Będziemy mieli możliwość udziału w loterii i nie zabraknie atrakcji muzycznych. Serdecznie zapraszają na ten festyn Koła Gospodyń Wiejskich, Sołtys, Rada Sołecka
 i Stowarzyszenie Ziemia Zaborska.

 Nasza parafia organizuje wyjazd na Diecezjalny Dzień Młodzieży „Przystań”, który odbędzie się
17 czerwca w Pelplinie. Zapisy do końca maja. Zgody do podpisania przez rodziców do odebrania w zakrystii.

 Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”.

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.                                       

                                                                                                                 ks. Damian Drozdowski