Ogłoszenia 12.04.2020

 • Nadal mamy możliwość korzystania z dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Dyspensa udzielona jest przez księdza biskupa
  na czas nieokreślony.
 • Bardzo serdecznie dziękuję za wspólne przeżywanie Triduum Paschalnego, tym którzy łączyli się z nami w transmisjach. Dziękuję za życzenia z okazji Wielkiego Czwartku. 
 • Msze święte w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego o 10.00, 11.30 i 12.30 Msza o 10.00 będzie transmitowana przez facebooka ks. proboszcza.
  Istnieje możliwość przyjęcia sakramentalnej komunii o 11.00, 12.30 i 13.30 (zachowajmy odpowiednią ilość osób w kościele i odpowiednią odległość przed kościołem czekając na przyjęcie komunii)
 • Jutro w drugi dzień świąt wielkanocnych msze o godz. 8.00. 10.00 i 11.30 Msza o 10.00 będzie transmitowana przez facebooka ks. proboszcza. Istnieje możliwość przyjęcia sakramentalnej komunii o 9.00, 11.00 i 12.30
 • Do II niedzieli wielkanocnej wypraszamy Bożych łask modląc się nowenną do Bożego Miłosierdzia Koronka do Bożego miłosierdzia w niedzielę i poniedziałek po mszy o 10.00 a w tygodniu po mszy o 18.00
 • Każdego dnia o godz. 20.30 ks. proboszcz będzie odmawiał różaniec o godz. 20.30 bez udziału wiernych (w miarę możliwości w świątyni) w intencji chorych, oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych a także o pokój serc i o łaskę nawrócenia. Proszę wiernych, aby w tym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w tej samej intencji)
 • Jeśli chodzi o spowiedź sakramentalną odbywać się będzie jak przed świętami
  w zakrystii pół godziny przed mszą. Komunię świętą również w tygodniu można przyjąć o 18.30 po zakończonej mszy wieczornej.
 • Od wtorku przechodzimy na godz. 18.00 jeśli chodzi o msze w tygodniu.
 • W środę po mszy o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Prośby na nowennę można przysyłać na e-mail. adres jest w zakładce: kontakt. 
 • W czwartek po mszy o 18.00 koronka do Bożego Miłosierdzia o dar licznych powołań, kapłańskich, misyjnych i zakonnych, także z naszej parafii.
 • Caritas Diecezji Pelplińskiej organizuje zbiórkę na zakup niezbędnych środków ochrony bezpośredniej dla szpitali i innych placówek niosących pomoc chorym w czasie trwającej epidemii. Okażmy serce tym, którzy dbają o nasze zdrowie. Pomóżmy zadbać o ich bezpieczeństwo. Ofiary można wpłacać na rachunek bankowy Caritas Diecezji Pelplińskiej 48 8342 0009 2000 1876 2000 0003 z dopiskiem „pomoc dla szpitali”. Informacje na stronie Caritas Diecezji: pelplin.caritas.pl oraz pod numerem telefonu 585361531.
 • Pamiętajmy, że z racji ograniczeń związanych z pandemią na mszy świętej może być tylko 5 osób, niech będzie to rodzina zamawiająca intencje mszalną. 
 • W związku z obowiązującym ograniczeniem uczestnictwa wiernych podczas Mszy Świętych, zarząd Wydawnictwa Bernardinum informuje, że dwutygodnik diecezjalny „Pielgrzym” jest dostępny w formie pdf na www.pielgrzym.pelplin.pl.
 • Wielu pyta co ze skarbonkami caritas „Dar juniora dla seniora”, które miały wrócić do kościoła w wielką sobotę. W miarę możliwości można je przynosić indywidualnie do plebani lub po mszach do kościoła.
 • Mimo trudnych chwil, które mamy obecnie przeżywając troskę o swoją teraźniejszość i przyszłość dziękuję za składane indywidualnie ofiary na rzecz funkcjonowania parafii. Wobec braku niedzielnych i świątecznych kolekt jest to bardzo ważna pomoc. 
 • Nadal apeluję o wzajemną pomoc w tych trudnych dniach, jeśli jest taka potrzebna proszę o kontakt. Postaramy się temu zaradzić.
 • Życzę Wszystkim pięknego przeżywania świąt wielkanocnych, życzę zdrowia, optymizmu i cierpliwości na nadchodzący czas.

          ks. Damian Drozdowski