Ogłoszenia 11.12.2022

Dzisiaj msze o  8.00, 10.00 i o 11.30. Po mszach u pana organisty można nabyć poświęcony opłatek na wigilijną wieczerzę. Dzisiaj odbywa się świąteczny kiermasz na rzecz służby liturgicznej naszej parafii. Można nabyć ręcznie robione ozdoby świąteczne,
no i oczywiście pyszne słodkości. Jednocześnie na stoisku zachęcamy do zakupu sianka na stół wigilijny, które przygotowało Caritas naszej parafii. Można nabyć tam ostatnie świece Caritas – wigilijne dzieło pomocy dzieciom.

Dziękuję za ofiary złożone na kolekcie inwestycyjnej. Zebraliśmy tydzień temu 7150 zł. Bóg zapłać!

Dzisiaj o godz. 12.00 w kościele parafialnym we Wielu odbędzie się msza odpustowa ku czci św. Mikołaja. Po niej rozpoczną się VIII wielewskie mikołajki. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Szczegóły wydarzeń na plakacie i na stronie internetowej parafii.

Zapraszam na nabożeństwa roratnie od poniedziałku do piątku na godz. 18.00 a w sobotę na godzinę 7.00. Zachęcam, by wszyscy przynosili lampiony. Dziękuję za drugi tydzień wspólnego przeżywania nabożeństw roratnich.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek okazja do spowiedzi od godziny 16.00 do 16.45. Podczas spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu i na jej zakończenie koronka do Bożego Miłosierdzia o dar nowych powołań. Po mszy o 18.00 spotkanie grupy Domownicy Boga w świetlicy wiejskiej.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie św. Łucji (13.12.), wspomnienie św. Jana od Krzyża (14.12).

Już po raz drugi włączamy się do akcji „Paczuszka dla maluszka”, która będzie trwała
w dniach od 27 listopada do 19 grudnia 2022 roku. Celem akcji jest wsparcie Fundacji Małych Stópek. W tym roku chcemy pomóc podopiecznym Fundacji „Pomorze Dzieciom” w Gdańsku. Dary można składać w kościele pod choinką oraz w miejscowej szkole podstawowej. Szczegółowe informacje dotyczące potrzebnych produktów są umieszczone na bombkach.  

Za tydzień, w ostatnią niedzielę adwentu odbędzie się przedstawienie przygotowane przez grupę młodzieżową naszej parafii pt. „Bóg się rodzi”. Zapraszamy do świetlicy wiejskiej 18.12. na godzinę 16.00. Zaplanujmy sobie ten czas na chwilę zabawy i refleksji. Po przedstawieniu będzie można wesprzeć młodzież dowolnym datkiem.

Dzięki życzliwości wiernych zebraliśmy ponad 350 kg żywności. Z akcji sprzedaży zniczy i darowizny Domowników Boga Parafialny Zespół Caritas dokupił produkty spożywcze. Łącznie zrobiono 83 paczki dla rodzin i osób samotnych w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za okazane serce.

Burmistrz Brus zaprasza na koncert bożonarodzeniowy pt. „Próba generalna”, który odbędzie się w niedzielę 18 grudnia o godz. 14:00 w centrum kultury w Brusach. Wystąpią artyści z centrum kultury, schola parafialna, zespół Ad Dominum i zaproszeni goście.

Klub Honorowych Dawców Krwi Przy Urzędzie Miejskim w Brusach informuje, że we wtorek 13 grudniaw godz. 9.00 – 13.00  przy Domu Strażaka w Brusach odbędzie się mobilna akcja poboru krwi. Każdy, kto tego dnia odda krew otrzyma choinkę. Akcja jest wspierana przez Nadleśnictwo Przymuszewo.

Proszę zwrócić uwagę, że pierwsza msza w piątek jest o godzinie 17.30 a w sobotę o 18.30. W następnym tygodniu też będą zmiany ze względu na spowiedzi przedświąteczne w dekanacie. Nasza spowiedź zaplanowana jest na poniedziałek 19.12. Godziny spowiedzi podam w następną niedzielę.

Do odbioru kolejny numer czasopisma: „Pielgrzym”.

W poniedziałek o godz. 11.00 w Orliku odbędzie się msza pogrzebowa
s. Bogumiły Mucha. Zmarłą s. Bogumiłę polećmy miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.                          ks. Damian Drozdowski