Ogłoszenia 11.10.2020

Msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. W kościele na mszy i nabożeństwach obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Istnieje możliwość przyjmowania komunii świętej na rękę. Osoby przyjmujące komunię świętą na rękę podchodzą do komunikującego w pierwszej kolejności. Korzystajmy z dezynfekatorów zamontowanych przy wejściach do świątyni. 

Dzisiaj obchodzimy XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. W tym dniu tradycyjnie po mszach odbywa się zbiórka przykościelna, będąca podstawą finansowania programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który aktualnie obejmuje opieką blisko 2000 uczniów i studentów. 

 Dzisiaj po mszy o 11.30 spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do spowiedzi i I komunii świętej.

Dziękuję za ofiary złożone na kolektę inwestycyjną. Zebraliśmy w minionym tygodniu 7070 zł

W poniedziałek 12.10. spotkanie koła misyjnego w szkole o godz. 16.00
a po mszy i różańcu obowiązkowe spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania.                                    

Nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 (z wyjątkiem wtorku), 
w sobotę po mszy o 17.00. W niedzielę nabożeństwo różańcowe po mszy
o godz. 8.00.

We wtorek 13 października ostatnie nabożeństwo fatimskie w tym roku i różaniec o godz. 20.00 (w tym dniu nie ma różańca o 17.30). Zachęcam by zabrać świecę na procesję fatimską.

W środę razem z nabożeństwem różańcowym nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu obchodzimy w liturgii wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego (13.10), św. Teresy od Jezusa (15.10), św. Jadwigi Śląskiej (16.10) i Ignacego Antiocheńskiego (17.10)

Od wtorku po mszy wieczornej i różańcu można do biura parafialnego przynosić wypominki jednorazowe i wypominki całoroczne. Oraz intencję na mszę zbiorową za zmarłych, która będzie sprawowana w dzień zaduszny. Kartki do wypominek znajdują się na ołtarzach bocznych i na stoliku z prasą katolicką. Za zmarłych wspominanych w wypominkach jednorazowych będziemy modlili się w listopadzie przy mszach świętych.

Burmistrz Brus, Przewodniczący Rady Miejskiej i Proboszcz Parafii Wszystkich Świętych w Brusach zapraszają do wspólnego uczczenia rocznicy nadania patronatu bł. ks. Józefa Jankowskiego Miastu i Gminie Brusy. Z tej okazji w niedzielę, 18 października, o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Brusach zostanie odprawiona msza św. w intencji mieszkańców. 

Do nabycia kolejny numer czasopisma: „W Rodzinie”

Za tydzień obchodzić będziemy niedzielę misyjną kolekta będzie przeznaczona na ten cel. Gość ostatniej niedzieli p. Mary dziękuje za wsparcie misji przy sprzedaży płyt w kwocie 1570 zł.

Słowo od OSP Leśno: W związku z budową nowej remizy, do której niedługo się wprowadzimy oraz zakupem fabrycznie nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla naszej jednostki, dzięki któremu będziemy mogli jeszcze lepiej pełnić swoją służbę dla dobra drugiego człowieka zwracaliśmy się z prośba o pomoc finansową do różnych firm i instytucji działających w naszej okolicy, aby wyposażyć ww. inwestycje. Do tej pory spotkaliśmy się już z dużym wsparciem i pomocą, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Potrzeby są jednak wielkie i tym razem, po raz pierwszy zwracamy się do mieszkańców parafii i ludzi dobrej woli o pomoc finansową. My strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Leśnie, Jednostki włączonej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego przez 365 dni w roku, 24 godziny na dobę jesteśmy gotowi nieść pomoc wszystkim, którzy jej potrzebują. Za wszelkie okazane wsparcie będziemy wdzięczni i serdecznie za nie dziękujemy pozdrawiając wszystkich naszym strażackim hasłem: Bogu na chwałę, ludziom na ratunek. W związku z prośba strażaków w dniu 18.10.2020 r. w niedziele odbędzie się przed kościołem zbiórka do puszek w tym celu. Istnieje również możliwość wsparcia poprzez wpłatę na konto, strażacy będą rozdawać ulotki z nr konta. 

Życzę parafianom i modlącym się z nami gościom błogosławionego tygodnia.      

ks. Damian Drozdowski