Ogłoszenia 11.09.2022

Msze święte w tą niedzielę o godz. 8.00, 10.00, 11.30.

Dzisiaj odbywają się Zaborskie Dożynki Gminne w Brusach. Wydarzenie rozpocznie msza św. dziękczynna o godz. 11:00. Następnie odbędzie się przemarsz na plac dożynkowy przy zespole szkół, ceremoniał dożynkowy, rozstrzygnięcie sołeckich konkursów i wspólna biesiada.

Dziękuję za ofiary składane na kolekcie inwestycyjnej. Zebraliśmy tydzień temu 7300 zł.

Dziękuję za ofiary składane dzisiaj na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Przy kościele odbywa się dzisiaj zbiórka na rzecz 12 letniej naszej parafianki Dominiki Kosikowskiej, która zachorowała na cukrzycę typu pierwszego. Potrzebne są środki na zakup bardzo drogiej pompy insulinowej. Polecam ją waszej życzliwości i ofiarności.

We wtorek zapraszam na nabożeństwo fatimskie i procesję ze świecami na godz. 20.00.

W środę o godz. 17.30 przed Najświętszym Sakramentem odbędzie się różaniec w intencji pokoju w Ukrainie. Po mszy o  godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Od czwartku zaczynamy coroczne rekolekcje przed naszym odpustem. Rekolekcje przeżywać z nami będzie o. Wiktor Tarczyński z Towarzystwa Ducha Świętego z Dąbrowy. Msze z nauką rekolekcyjną codziennie od czwartku do soboty o godz. 9.00 i 18.00. Wyjątkowo msza w sobotę wieczór nie będzie z liturgii niedzielnej.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi od godz. 16.30 do 17.45.

W piątek po mszy o godz. 18.00 odbędzie się nabożeństwo drogi krzyżowej, która przejdzie ulicami: Marii Ludwiki, Słoneczną i Klonową. Bardzo proszę druhów z OSP Leśno o zabezpieczenie trasy.

W sobotę zapraszamy osoby starsze i chore na mszę na godzinę 11.00. Podczas tej mszy udzielimy sakramentu chorych.

Dodatkowa okazja do spowiedzi przed parafialnym odpustem z udziałem innych kapłanów będzie w sobotę od godziny 10.00 do 11.00 i po południu od 16.00 do 17.30. Osoby mające problem ze słuchem mogą odbyć spowiedź w zakrystii.

Kolekta dla ojca rekolekcjonisty na mszach w piątek i w sobotę.

Główna suma odpustowa w intencji parafian odbędzie się w niedzielę o godz. 11.30.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie św. Jana Chryzostoma (13.09.), święto Podwyższenia Krzyża Świętego (14.09.), wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej (15.09.), wspomnienie św. Korneliusza i św. Cypriana (16.09.)

Za tydzień odbędzie się w Lubaniu diecezjalne dziękczynienie za plony. Nasz dekanat będzie reprezentowała nasza parafia – delegacja z sołectwa Orlik.

Diecezjalny Moderator Żywego Różańca informuje, że w sobotę 8 października br. w bazylice katedralnej w Pelplinie odbędzie się I Diecezjalny Kongres Apostolatu Modlitwy za Kapłanów. Do udziału zaproszone są „Margaretki” – osoby zaangażowane w Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów i we wszelkie inne dzieła obejmujące duchową troską kapłanów. O godz. 10.00 – Zawiązanie wspólnoty i Konferencja: „Miłość do kapłanów miłością do Kościoła – wspólne dzieło troski o realizowanie Ewangelii”; 10.45 – Modlitwa, przygotowanie do Eucharystii; 11.00 – Msza Święta pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny.

W sobotę 8 października br. odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu „Margaretka” do Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Gościem specjalnym będzie pani Louise Ward z Kanady – założycielka ruchu „Margaretek”. Szczegółowych informacji udziela Krajowy Duszpasterz Apostolatu Modlitwy za Kapłanów „Margaretka” ks. dr Bogusław Nagel, tel. 605 990 239.

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia i pięknego przeżycia rekolekcji.

                                                                                                                ks. Damian Drozdowski