Ogłoszenia 11.08.2024.

Dzisiaj msze o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Dzisiaj w nocy rozpoczęła się parafialna pielgrzymka do Włoch. W czasie mojej nieobecności zastępować mnie będą bracia
z Towarzystwa Ducha Świętego z Dąbrowy. W sprawach pilnych proszę się kontaktować pod tymi numerami telefonów: 720 765 661,501 324 850.

Dziękuję za ofiary składane tydzień temu na kolekcie inwestycyjnej. Zebraliśmy 8100 zł. Bóg zapłać.

We wtorek zapraszamy na nabożeństwo fatimskie na godz. 20.00.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Swoją modlitwą chcemy otoczyć mieszkańców Lendów i Przymuszewa, którzy przyjmują Maryję
w znaku ikony i czekają na to spotkanie. Zachęcam, by przesyłać zdjęcia ołtarzy wykonanych w domu podczas peregrynacji.

W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze wg porządku niedzielnego. Na zakończenie każdej mszy świętej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kłosów, zbóż, ziół i kwiatów.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego (14.08.), wspomnienie św. Jacka (17.08.).

W niedzielę 1 września na mszy o godz. 10.00 obchodzić będziemy nasze parafialne dożynki. O przygotowanie wieńca dożynkowego proszę sołectwo Rolbik. Na każdej mszy świętej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion.

W tym tygodniu na Jasną Górę dotrą piesi i rowerowi pielgrzymi z naszej diecezji, których gościliśmy 6 sierpnia na przerwie obiadowej. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów
w pelplińskim seminarium. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 13 września 2024 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl.

Wszystkim przeżywającym czas wakacji i urlopu życzę udanego i szczęśliwego wypoczynku. Wypoczywającym na terenie naszej parafii życzymy pięknej pogody i zachęcamy do udziału we mszach świętych także w ciągu tygodnia.