Ogłoszenia 11.06.2013

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na remont Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie a przed kościołem jest zbiórka do puszek na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Bardzo serdecznie dziękuję za liczne uczestnictwo w czwartkowej Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Dziękuję za liczny udział w procesji. Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy przystroili swoje domy i ulice na trasie procesji. Dziękuję za pięknie przygotowane ołtarze mieszkańcom ul. Słonecznej, ul. Klonowej i ul. Marii Ludwiki. Dziękuję służbie liturgicznej, chórowi parafialnemu, panom śpiewającym i panu organiście, dziękuję niosącym feretrony, chorągwie i baldachim. Dziękuję za przygotowanie łuku, dziewczynkom sypiącym kwiatki, a także tym, które się nimi opiekują. Dziękuję  strażakom z OSP za zabezpieczenie trasy. Dziękuję dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom, również za piękne przeżywanie białego tygodnia. Rodzicom dzieci komunijnych dziękuję za dar złożony w dzień uroczystości – dwie puszki do komunikowania pod dwiema postaciami i ewangeliarz, który wkrótce zostanie zakupiony. Dziękuję dzieciom pierwszokomunijnym za dar złożony na rzecz misji.

Dziękują za obecność i modlitwę na adoracji Najświętszego Sakramentu w sobotę i naszej scholi za animację śpiewu. Dziękuję za ofiary składane na kolekcie inwestycyjnej. Zebraliśmy 7 tysięcy złotych.

Nabożeństwa czerwcowe w kościele w tygodniu po mszy o godz. 18.00, a dziś w łączności z procesją po mszy o godz. 10.00.

We wtorek na godz. 20.00 zapraszam na różaniec fatimski i procesję ze świecami.

W środę po mszy świętej o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona
z nabożeństwem czerwcowym

W czwartek od 15.00 do 15.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu i dodatkowa okazja do spowiedzi. Do czwartku włącznie po mszy o 18.00 odbywać się będą procesje eucharystyczne wokół kościoła. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcimy wianki. W czwartek po mszy o 18.00 spotkanie grupy Domownicy Boga.

W piątek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – jest to światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów.

W sobotę młodzież naszej parafii wyjeżdża do Pelplina na spotkanie młodzieży – „Przystań – Warsztaty dla duszy”. Wyjazd o godz. 9.30. Również w ten dzień wyrusza wycieczka do Gdyni dzieci z Koła Misyjnego i scholi z Orlika. Oprócz rekreacji będzie również czas na spotkanie
z misjonarzami konwentualnymi pracującymi w Afryce. W imieniu dzieci z naszego Koła Misyjnego dziękuję za wsparcie tego wyjazdu podczas parafialnego festynu.,

W tym tygodniu przypada wspomnienie św. Antoniego (13.06.), bł. Michała Kozala (14.06.), wspomnienie Niepokalanego Serca NMP (17.06.).

Do odbioru kolejny numer czasopisma: „Pielgrzym”.

Placówka Wsparcia Dziennego w Brusach zaprasza seniorów na Piknik Retro, który odbędzie na placu targowym w Brusach 24 czerwca 2023 roku. Wydarzenie rozpocznie msza w kościele parafialnym w Brusach o godz. 9.00. Szczegóły wydarzenia na plakacie w gablocie.

„Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, rozpoznających w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 12 lipca 2023 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl oraz na plakacie dostępnym w mediach społecznościowych i w gablocie parafialnej”.

Duszpasterstwo osób żyjących w związkach niesakramentalnych zaprasza na rekolekcje, organizowane przez ks. Tomasza Westfala w dniach od 15 do 21 lipca w Domu Rekolekcyjnym „Trzy Jaskółki” w Kiczorach. Szczegółowe informacje na plakacie.

Zmarła nasza parafianka śp. Zofia Kin z Warszyna, jej pogrzeb odbył się w piątek. Zmarłą Zofię polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia!