Ogłoszenia 11.04.2021

Zgodnie z nowymi regulacjami w naszym kościele parafialnym może przebywać jeszcze mniejsza liczba wiernych (do 20 osób). Proszę o roztropne korzystanie z mszy
i nabożeństw dając pierwszeństwo tym, którzy mają zamówioną intencję mszalną.
W kościele na mszy i nabożeństwach obowiązuje nakaz noszenia maseczek.

W naszym kościele msze święte dzisiaj w niedzielę Bożego Miłosierdzia o godz. 8.00, 10.00 (transmitowana na facebooku) i 11.30 oraz dodatkowa msza święta o godz. 15.00, po tej mszy koronka do Bożego Miłosierdzia. Po mszach zbiórka do puszek na cele charytatywne.

Po mszach świętych tj. 9.00 11.00 i 12.30, 16.00 istnieje możliwość przyjęcia sakramentalnej komunii, dla tych którzy oglądali transmisję mszy świętej on-line.

Dwie msze w najbliższą sobotę o 16.00 i o 17.00 są o charakterze mszy niedzielnej.

Bóg zapłać za ofiary składane na kolekcie, do skrzynki przed kościołem i wpłacane indywidualnie na konto na rzecz parafii. Bóg zapłać za ofiary składane na kolektę inwestycyjną w poprzednią niedzielę. Zebraliśmy 5750 zł. Bóg zapłać! Prace remontowo-konserwatorskie zmierzają ku końcowi. Mam nadzieję, że zakończymy je pod koniec kwietnia.

Bardzo serdecznie dziękuję za wspólnie przeżyte święta wielkanocne. Dziękuję za obecność
i duchową łączność na sobotniej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc w sadzeniu lasu w minioną sobotę.  Dziękuję za życzliwość, poświęcony czas i otwarte serca na wspólne dobro.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Następna niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny.

W duszpasterstwie nadal zastępują mnie będą bracia z Towarzystwa Ducha Świętego
z Dąbrowy. W razie nagłych wypadków np. wezwanie do chorego, proszę dzwonić pod telefon parafialny. Sprawy związane z biurem parafialnym możliwe są do załatwienia, jednak proszę wcześniej zadzwonić.

Kuria Diecezjalna Pelplińska informuje, że w sobotę, 17 kwietnia 2021r., w godz. 10.00-15.00, odbędzie się szkolenie dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego. Ze względu na sytuację pandemiczną w kraju, zajęcia odbywać się będą w trybie on-line. Szczegółowe informacje u ks. proboszcza.

Burmistrz Brus informuje, że wspólnie z Przychodnią Rodzinną Thielemann i Wspólnicy Sp.j. utworzył dodatkowy Punkt szczepień przeciwko COVID-19 w budynku Szkoły Podstawowej Nr 2  w Brusach przy ul. Ogrodowej 2 (dawne GIMNAZJUM), gdzie już od 12 kwietnia br.,
w godzinach 9.00 – 17.00, będą wykonywane zarówno szczepienia wcześniej zarejestrowanych osób, jak również przyjmowane będą zapisy na szczepienia, zgodnie z rocznikami! Parking dla osób przyjeżdżających na szczepienie znajdować się będzie na placu przy szkole – wjazd od ul. Armii Krajowej! Po uruchomieniu dodatkowego punktu szczepień i wejściu w życie przepisów umożliwiającym dokonywanie kwalifikacji do szczepień m.in. ratownikom medycznym, farmaceutom, pielęgniarkom a także zwiększeniu puli szczepionek przypadających na dane punkty – planujemy szczepić do 500 osób /tydzień.

Klub Honorowych Dawców Krwi Przy Urzędzie Miejskim w Brusach informuje, że we wtorek 13 kwietnia br. w godz. 9.00 – 13.00 przy OSP w Brusach odbędzie się kolejny pobór krwi.
Ze względu na zagrożenie COVI-19 osoby zamierzające oddać tego dnia krew w mobilnym punkcie proszone są o kontakt telefoniczny z Urzędem Miejskim w Brusach w celu rejestracji (tel. 52 396 9 325).

Życzę parafianom i modlącym się z nami on-line błogosławionego tygodnia.