Ogłoszenia 11.02.2024

Dzisiaj msze o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Ta niedziela to jednocześnie Światowy Dzień Chorego. Na mszy o godz. 10.00 modlić się będziemy za wszystkich chorych i cierpiących z naszej parafii i z naszych rodzin. Po mszy o godz. 11.30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowująca nas do czasu Wielkiego Postu i będzie trwała do godz. 17.00. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na remont Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

Dziękuję za ofiary składane na kolekcie inwestycyjnej. Zebraliśmy tydzień temu 7000 zł. Bóg zapłać.

W poniedziałek i we wtorek będzie adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowująca nas do czasu Wielkiego Postu od godz. 15.00 do 17.00. Adorację rozpoczniemy koronką do Bożego Miłosierdzia. Podczas adoracji będzie możliwość spowiedzi.

We wtorek po mszy o godz. 18.00 spotkanie dla całej służby liturgicznej.

Najbliższa środa to Środa Popielcowa. Msze święte z posypaniem głów popiołem o godz. 10:00, 17:00 i 18:00. W popielec obowiązuje ścisły post (18-60 rok życia) i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia). Po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po mszach zbiórka do puszek na rzecz pomocy Ukrainie.

W czwartek po mszy o godz. 18.00 spotkanie grupy: „Domownicy Boga”.

Serdecznie zapraszam na nabożeństwa drogi krzyżowej. W najbliższy piątek droga krzyżowa o godz. 10.00 i po mszy o godz. 17.00.

Od następnej niedzieli przeżywać będziemy rekolekcje wielkopostne, a od następnego poniedziałku będą również rekolekcje szkolne. Gościć będziemy ojca Łukasza Biełusza Misjonarza Świętej Rodziny z Wielkiego Klincza. W następną niedzielę o godz. 15:00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Za udział w drodze krzyżowej i gorzkich żalach można zyskać odpust zupełny.

W dniach 8-10 marca br., w Pelplinie (w budynku Collegium Marianum) odbędą się rekolekcje dla zelatorów Żywego Różańca, organizowane przez Diecezjalnego Moderatora Żywego Różańca. Początek ćwiczeń duchowych w piątek o godz. 17.00. Zgłoszenia przyjmuje ks. Rafał Barciński telefonicznie lub SMS pod numerem 530 840 600. Całkowity koszt rekolekcji wynosi 250 zł. Liczba miejsc jest ograniczona, stąd liczy się kolejność zgłoszeń.

Latem w dniach od 11-19.08. planujemy samolotowo-autokarową pielgrzymkę do Włoch. Program pielgrzymki odnajdziemy na stronie internetowej naszej parafii. Zostało już tylko kilka miejsc wolnych.

Zmarł nasz parafianin śp. Józef Szultka, l.70 zamieszkały w Rolbiku. Jego pogrzeb odbył się w środę w kościele parafialnym w Brusach. Zmarłego Józefa polećmy miłosierdziu Bożemu.
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia i pięknego wejścia w czas Wielkiego Postu.