Ogłoszenia 10.12.2023

Dzisiaj msze o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Po mszach u pana organisty można nabyć poświęcony opłatek na wigilijną wieczerzę. Kolekta tej niedzieli przeznaczona jest na rzecz Stolicy Apostolskiej, a przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na rzecz pomocy materialnej
na Wschodzie. Przed kościołem można nabyć świece Caritas i sianko na stół wigilijny.

Dzisiaj we Wielu odpust ku czci św. Mikołaja. Suma odpustowa o godz. 12.00. Po mszy odbędą się IX Wielewskie Mikołajki. Szczegóły tego wydarzania na plakatach.

Dziękuję za ofiary składane na kolekcie inwestycyjnej. Zebraliśmy tydzień temu 6600 zł. Bóg zapłać!

Od jutra zaczynamy II tydzień rorat, które przezywać będziemy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w sobotę o godzinie 7.00. Zachęcam, by przychodzić na nie z lampionami. Bardzo serdecznie dziękuję za pierwszy tydzień, który nas licznie tutaj gromadził.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Wam za włączenie się w akcję Caritas „Tak Pomagam”. Dziękuję za licznie zakupione produkty, które zostaną przeznaczone dla najbardziej potrzebujących. Dziękuję członkom Parafialnego Zespołu Caritas i kandydatom
do bierzmowania za posługę wolontariatu.

W środę po mszy o godz. 18.00 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek od 16.00 do 16.45 adoracja Najświętszego Sakramentu i dodatkowa okazja do spowiedzi. Po mszy o godz. 18.00 spotkanie grupy Domowników Boga.

W tym tygodniu przypada wspomnienie św. Łucji (13.12) i św. Jana od Krzyża (14.12.).

Parafialny Zespół Caritas informuje, że osoby zainteresowane pomocą żywnościową proszone są, by z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej (MGOPS) pobrać zaświadczenie
o dochodach i złożyć je do końca grudnia w biurze parafialnym.

Fundacja Małych Stópek już po raz trzeci zaprasza nas do udziału w świątecznej zbiórce „Paczuszka dla Maluszka”. W tym roku zebrane dary trafią do Rodzinnego Domu Dziecka „Ognisko” w Chojnicach. Lista potrzebnych artykułów znajduje się na papierowej bombce na choince w kościele i w Szkole Podstawowej w Leśnie. Zbiórka będzie trwała od 3 do 21 grudnia. Za złożone dary z serca dziękujemy.

 Burmistrz Brus zaprasza na koncert bożonarodzeniowy „Opowieść świąteczna”, który odbędzie się w niedzielę, 17 grudnia, o godzinie 15.00 w centrum kultury w Brusach. Wystąpią artyści grup teatralnych, wokalnych i tanecznych Centrum Kultury i Biblioteki. Podczas koncertu zostanie przekazane Betlejemskie Światło Pokoju. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Za tydzień po raz kolejny grupa młodzieżowa naszej parafii zaprasza na przedstawienie świąteczne własnego autorstwa pt. „Niespodziewany Gość”. W następną niedzielę zapraszamy do Sali wiejskiej w Leśnie na godz. 16.00. Niech to popołudnie,  w Niedzielę Radości będzie chwilą wytchnienia przed pracowitym ostatnim tygodniem adwentu.

Przed kościołem, w niedzielę 17.12 odbędzie się świąteczny kiermasz na rzecz służby liturgicznej naszej parafii. Można będzie nabyć ręcznie wykonane ozdoby świąteczne,
no i oczywiście słone i słodkie pyszności na stół świąteczny.

Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”.

Zmarła nasza parafianka śp. Teresa Warnke, l. 73, zamieszkała w Orliku, jej pogrzeb odbył się w czwartek. Zmarłą Teresę polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.

          ks. Damian Drozdowski