Ogłoszenia 10.10.2021

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30.

Dzisiaj Kościół w Polsce obchodzi XXI Dzień Papieski pod hasłem
„Nie lękajcie się”. W tym dniu tradycyjnie odbywa się zbiórka przykościelna, będąca podstawą finansowania programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który aktualnie obejmuje opieką blisko 2000 uczniów i studentów.

Dziękuję wszystkim, którzy w sobotę 9 października uczestniczyli w Diecezjalnym Kongresie Róż Różańcowych.

Dziękuję za ofiary składane na kolekcie inwestycyjnej. Zebraliśmy w poprzednią niedzielę 7700 zł.

Miesiąc październik to miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej Różańcowej. W kościele będziemy modlili się na różańcu w niedzielę po mszy o 8.00 a w tygodniu po mszy o 17.00. Wyjątkiem będzie czwartek, kiedy modlić się będziemy różańcem o godz. 16.30. Zachęcam do modlitwy w kościele, ale również we wspólnotach rodzinnych.

W środę po mszy świętej o 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania próśb i podziękowań.

W środę nie będzie różańca po mszy o 17.00 gdyż jest to 13 października. Zapraszam wszystkich na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie na godz. 20.00. W sposób szczególny zapraszam całą społeczność szkolną, uczniów, nauczycieli, dyrekcję szkoły podstawowej. Chcemy w tym wyrazić Bogu wdzięczność za dar beatyfikacji patrona szkoły księdza prymasa kardynała Stefana Wyszyńskiego.

W czwartek po mszy o 17.00 spotkanie dla członków Seminarium Odnowy Wiary.

W piątek po mszy świętej i różańcu spotkanie grupy młodzieżowej.

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego (13.10.), św. Teresy od Jezusa (15.10.), św. Jadwigi Śląskiej (16.10.).

Do biura parafialnego lub zakrystii można przynosić wypominki jednorazowe
i wypominki całoroczne. Oraz intencję na mszę zbiorową za zmarłych, która będzie sprawowana w dzień zaduszny o godz. 17.00 Proszę dokładnie opisać wypominki roczne – przy jakiej mszy świętej mają być odmawiane. Kartki do wypominek znajdują się na ołtarzach bocznych i na stoliku z prasą katolicką. Za zmarłych wspominanych w wypominkach jednorazowych będziemy modlili się w listopadzie przy mszach świętych.

Rekolekcje sprzyjające wzmacnianiu więzi małżeńskiej odbędą się w dniach 5-7 listopada 2021 r. w Białogórze. Spotkania Małżeńskie zawierają warsztat dialogu małżeńskiego, w który wprowadzają uczestników pary małżeńskie oraz księża.
Więcej informacji: www.rodzinydiecezjipelplinskiej.pl

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Można jeszcze zakupić kalendarze na 2022 rok Maryjne ze św. Janem Pawłem II. Kalendarze duże po 10 zł, małe po 5 zł.