Ogłoszenia 10.09.2023

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

Również dzisiaj mszą świętą o godz. 11.00 w Brusach rozpoczną się Zaborskie Dożynki Gminne.

Bardzo serdecznie dziękuję młodzieży naszej parafii za podjęcie pielgrzymów
z wyjazdu na ŚDM w Portugalii i pani Halinie Skwierawskiej za życzliwość i użyczenie świetlicy wiejskiej.

Dziękuję za ofiary złożone na kolekcie inwestycyjnej tydzień temu. Zebraliśmy 7500 zł.

We wtorek o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie Koła Misyjnego w świetlicy wiejskiej w Leśnie.

W środę po mszy świętej o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na godzinę 20.00 zapraszam na nabożeństwo fatimskie i procesję ze świecami.

W czwartek o godz. 19.00 odbędzie się zebranie wiejskie sołectwa Leśno, na które serdecznie zaprasza pan sołtys Ludwik Szymlek. Szczegółowy program tego spotkania w gablocie parafialnej.

Od czwartku rozpoczynamy rekolekcje przed naszym parafialnym odpustem. Rekolekcje przeżywać z nami będzie ks. Jarosław Kubiak – proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Białogórze. Msze z nauką rekolekcyjną codziennie od czwartku do soboty o godz. 9.00 i 18.00. Msza w sobotę wieczór nie będzie z liturgii niedzielnej.

W piątek po mszy o godz. 18.00 odbędzie się nabożeństwo drogi krzyżowej, która przejdzie ulicami: Marii Ludwiki, Kard. Wyszyńskiego, Brzozową, Wykopaliskową. Kard. Wyszyńskiego i Marii Ludwiki. Bardzo proszę druhów z OSP Leśno
o zabezpieczenie trasy.

W sobotę zapraszamy osoby starsze i chore na mszę na godzinę 11.00. Podczas tej mszy udzielimy sakramentu chorych.

Dodatkowa okazja do spowiedzi przed parafialnym odpustem z udziałem innych kapłanów będzie w sobotę od godziny 10.00 do 11.00 i po południu od 16.00 do 17.30.

Kolekta dla księdza rekolekcjonisty na mszach w piątek i w sobotę.

Główna suma odpustowa w intencji parafian i przybyłych na odpust gości  odbędzie się w niedzielę o godz. 11.30.

7 października 2023 r. we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, w bazylice katedralnej w Pelplinie odbędzie się Diecezjalny Kongres Żywego Różańca. Do udziału zapraszamy moderatorów parafialnych, zelatorów i członków róż różańcowych oraz wszystkich, którzy pragną wspólnie dziękować za Dzieło Żywego Różańca i modlić się za wstawiennictwem Matki Bożej w powierzonych intencjach, zwłaszcza w intencji pokoju. O godz. 10.00 zawiązanie wspólnoty, konferencja „Różaniec modlitwą pokoju”, o godz. 11.00 msza święta pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny. Zachęcam do wyjazdu członków Róż Różańcowych i wszystkich chętnych do wspólnego wyjazdu. Proszę o jak najszybsze zapisy w celu zorganizowania odpowiedniego transportu.

W tym tygodniu przypada wspomnienie św. Jana Chryzostoma (13.09.), święto Podwyższenia Krzyża Świętego (14.09.), wspomnienie NMP Bolesnej (15.09.)
i wspomnienie św. Korneliusza i św. Cypriana (16.09.).

Do nabycia czasopisma: „W Rodzinie” i „Misyjne Drogi”.

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia i pięknego przeżycia rekolekcji i święta naszej parafii.