Ogłoszenia 10.07.2022

Msze święte w tą niedzielę o godz. 8.00, 10.00 i 11.30.

 Na lipcowej kolekcie inwestycyjnej zebraliśmy 7200 zł. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom.

W środę po mszy o  godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

O godz. 20.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie i procesję ze świecami.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi od. 16.00 do 17.00, po mszy o 18.00 spotkanie grupy Domownicy Boga.

W tym tygodniu obchodzimy św. Benedykta, Patrona Europy (11.07), wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu (12.07.), św. Andrzeja, Świerada i Benedykta (13.07.), św. Bonawentury (15.07.), NMP z Góry Karmel (16.07).

 Otrzymaliśmy w darze od wydawcy po sto sztuk egzemplarzy pierwszego i drugiego tomu albumowej monografii Leśna i okolicy. Można je nabyć po Mszy w zakrystii. Całość kwoty ze sprzedaży zostanie przeznaczona na koszty związane z renowacją naszego ołtarza głównego. Cena sugerowana za sztukę to 50 złotych. Oczywiście jeśli ktoś da więcej, będziemy wdzięczni za wsparcie dla tej trudnej i kompleksowej inwestycji. W nowym, drugim tomie, wśród artykułów jest jeden właśnie o ołtarzu głównym. Jego historii z wieloma historycznymi fotografiami, jak i cyfrową rekonstrukcją jego oryginalnego wyglądu. Zachęcamy do zakupu i wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

W piątek wróciliśmy z letniego wyjazdu ministranckiego w Karkonosze. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego wyjazdu. Dziękuję parafianom składającym ofiary dla służby liturgicznej przy wizytach kolędowych, dziękuję rodzicom ministrantów za przygotowywanie kiermaszy wspierających ten cel. Dziękuję opiekunom wycieczki i panu kierowcy. Dziękuję księżom z Towarzystwa Ducha Świętego z Dąbrowy za zastępstwo podczas mojej nieobecności, dziękuję za pomoc w otwieraniu i zamykaniu świątyni. Na koniec dziękuję samym ministrantom za piękne przeżycie tego wyjazdu. 

 Do odbioru kolejny numer czasopisma: „Pielgrzym”. Pod chórem na stoliku do nabycia mały modlitewnik z modlitwami o pokój i pojednanie w cenie 5 zł.

Zmarł nasz parafianin Józef Skwierawski, l. 80, zamieszkały w Główczewicach. Różaniec do dnia pogrzebu w domu o godz. 20.00. Jago pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.00. Zmarłego Józefa polećmy Bożemu miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

Wszystkim przeżywającym czas wakacji i urlopu życzę udanego i szczęśliwego wypoczynku. Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.                  

                                                                                                                ks. Damian Drozdowski