Ogłoszenia 10.05.2020

 1. Nadal mamy możliwość korzystania z dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Korzystajmy z niej dopóki nie będzie możliwości uczestniczenia we mszy w kościele z powodu ograniczonej ilości osób. W naszym kościele może uczestniczyć na mszy 18 osób nie wliczając w to księdza i obsługi liturgicznej. Wierni powinni mieć podczas liturgii ochronne maseczki, lub szal zasłaniający usta i nos. W kaplicy sióstr franciszkanek na mszy może być 11 osób. Bardzo proszę o przestrzeganie tych zasad. Osoby uczestniczące we mszy świętej przed kościołem otrzymają komunię świętą w trakcie liturgii przed świątynią. Osoby, które mają intencje mszalną proszę, aby do kościoła przychodziły odpowiednio wcześniej, by mogły w pierwszej kolejności wejść do świątyni.
 2. Dzisiaj w kościele msze o 8.00, 10.00 i o 11.30 i dodatkowa o 15.00. Msza o 10.00 będzie transmitowana przez facebooka na profilu ks. proboszcza. Istnieje możliwość przyjęcia sakramentalnej komunii o 9.00, 11.00, 12.30 i 16.00 (zachowajmy odpowiednią ilość osób w kościele i odpowiednią odległość przed kościołem czekając na przyjęcie komunii). 
 3. Każdego dnia o godz. 20.30 ks. proboszcz odmawia różaniec o godz. 20.30 
  bez udziału wiernych (w miarę możliwości w świątyni) w intencji chorych, oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych a także o pokój serc i o łaskę nawrócenia. Proszę wiernych, aby w tym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w tej samej intencji)
 4. Bardzo dziękuję za wspólną modlitwę podczas transmitowanych mszy świętych.
 5. Spowiedź sakramentalna odbywa się w zakrystii pół godziny przed mszą. Komunię świętą również w tygodniu można przyjąć o 18.30 po zakończonej mszy wieczornej.
 6. W środę po mszy o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Prośby na nowennę można przysyłać na e-mail. adres jest w zakładce: kontakt. 
 7. W środę przypada dzień wspomnienia NMP z Fatimy i pierwszy miesiąc objawień fatimskich. Planowane były nabożeństwa fatimskie z procesją dookoła kościoła. Z racji sytuacji jaką mamy różaniec fatimski będziemy transmitowali przez  facebooka. Nabożeństwo on-line o godz. 20.00
 8. W czwartek obchodzimy święto św. Macieja Apostoła po mszy o 18.00 koronka do Bożego Miłosierdzia o dar licznych powołań, kapłańskich, misyjnych i zakonnych, także z naszej parafii.
 9. Nabożeństwa majowe odbywają się w niedzielę w łączności z mszą o 10.00 i w tygodniu po mszy o 18.00
 10. W sobotę obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski
 11. Zakład Gospodarki Komunalnej w Brusach informuje, że w związku z koniecznością przeprowadzenia robót remontowych sieci wodociągowej w poniedziałek 11 maja w godz. 8.30-13.00 nastąpi przerwa w dostawie wody do miejscowości: Leśno (ul. Królowej Marii Ludwiki, Kaszubska, Klonowa, Słoneczna i Zaborska, Leśno Wybudowanie pod Przymuszewo, Przymuszewo i Lendy. 
 12. Z wielką radością chciałbym ogłosić, że dnia 4 maja podpisana została umowa między parafią a Departamentem Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego na kompleksową konserwację i restaurację drewnianego stropu – I etap prac. Otrzymamy dotację do 62 480 zł. Do tej pory uzbieraliśmy w kolektach inwestycyjnych znaczną część wkładu własnego. Ufam, że dzięki Waszej życzliwości i trosce uda się tę sprawę pozytywnie zamknąć. Prace konserwatorskie prawdopodobnie rozpoczną się dopiero latem z powodu pandemii.
 13. Dziękuję za ofiary przekazywane na rzecz utrzymania parafii. Zarówno na konto jak i do skrzynki przy wejściu do kościoła. Za życzliwość, pamięć i zrozumienie serdecznie dziękuję.
 14. W przyszłą niedzielę msze o 8.00, 10.00, 11.30 i dodatkowa o 15.00. Msza o 10.00 będzie transmitowana przez facebooka. 
 15. Życzę Wam parafianom i wszystkim, którzy jednoczą się z nami w modlitwie przez internetową transmisję błogosławionego tygodnia.

          ks. Damian Drozdowski