Ogłoszenia 10.04.2022

Msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00 i 11.30.  Na każdej mszy poświęcone zostaną palmy. W trakcie mszy o godzinie 10.00 procesja z palmami wokół kościoła.

Dzisiaj przy naszym kościele odbywa się kiermasz ministrancki. Można zakupić palmy, ale także coś na słono i słodko na stół wielkanocny. Już teraz dziękuję rodzicom ministrantów za przygotowanie kiermaszu.

Z racji wyjazdu na Dzień Młodzieży w Kościerzynie nabożeństwo Gorzkich Żali
w tą niedzielę po mszy o godz. 8.00. Zbiórka przed wyjazdem do Kościerzyny o godz. 12.20 przy plebanii.

Dziękuję za ofiary na kolekcie inwestycyjnej złożone tydzień temu. Zebraliśmy 7700 zł. Bóg zapłać!

Dziękuję za liczny udział w drodze krzyżowej ulicami Leśna. Dziękuję młodzieży za przygotowanie rozważań i druhom strażakom z OSP Leśno za zabezpieczenie trasy. Dziękuję p. szafarzowi, p. organiście, siostrom zakonnym i ojcu Arkadiuszowi, całej służbie liturgicznej.

Spowiedź przed świętami wielkanocnymi z udziałem innych kapłanów odbędzie się
w naszej parafii w Wielki Poniedziałek 11.04. od godz. 16.00 do 17.30.

W wielki wtorek po mszy o 18.00 zbiórka dla całej służby liturgicznej.

W środę po mszy o 18.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Przed nami Triduum Paschalne.

Wielki Czwartek – w ten dzień przeżywamy pamiątkę ustanowienia Eucharystii
i kapłaństwa.  Podczas uroczystej mszy wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 odbędzie się obrzęd mandatum – obmycie nóg wybranym mężczyznom.

Wielki Piątek – dzień śmierci krzyżowej Jezusa Chrystusa Liturgia z adoracją krzyża rozpocznie się  o godz. 18.00. Ofiary składane przy adoracji krzyża będą przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Wielka Sobota – uroczyste przeżywanie Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00. Podczas celebracji odbędzie się liturgia światła, liturgia słowa, liturgia chrzcielna z odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego,  liturgia eucharystyczna i procesja rezurekcyjna. Zachęcam by przynieść świece chrzcielne.

W Wielki Piątek obowiązuje ścisły post (18-60 lat) i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 lat).

Od Wielkiego Piątku do II Niedzieli Wielkanocnej trwamy na nowennie do Bożego Miłosierdzia. Adoracja przy ołtarzu adoracji w czwartek po liturgii do 22.00 a w piątek od 8.00 do 17.30. Adoracja przy grobie Pańskim będzie w Wielki Piątek po liturgii do godz. 22.00 a w Wielką Sobotę od godz. 8.00 do 19.30 z godzinną przerwą od 12.30 do 13.30

 Święcenie pokarmów na stół wielkanocny odbędzie się w Wielką Sobotę o godz. 10.00, 12.00 i 14.00. Przy święconce zachęcam by przynieść ofiary ze skarbonek Caritas ze swoją jałmużną wielkopostną. 

Dzieci są zaproszone do udziału w konkursie „Logo ze skarbonki”. Oddając w kościele zebrane pieniądze należy dostarczyć wyciętą jedną ściankę skarbonki z umieszczonym na odwrocie: imieniem, nazwiskiem i parafią.

Następna niedziela to Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego msze święte o godz. 8.00, 10.00 11.30. Po mszy o 10.00 procesja wielkanocna wokół kościoła.                                                                                                                                                                                                                                                                                           ks. Damian Drozdowski