Ogłoszenia 10.03.2024.

Dzisiaj msze o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00.

Dziękuję za ofiary złożone na kolekcie inwestycyjnej.  Zebraliśmy tydzień temu 7150 zł. Bóg zapłać!

W imieniu Parafialnego Zespołu Caritas dziękuję za złożone produkty żywnościowe podczas akcji „Tak. Pomagam!”. Dziękuję również wolontariuszom naszego Caritas za przeprowadzenie tej zbiórki.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Polecać na niej będziemy szczególnie rodziny przy ul. Słonecznej i ul. Klonowej, które oczekują na czas peregrynacji Matki
Bożej Nieustającej Pomocy. .

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od 16.00 do 16.45. Po mszy o godz. 18.00 spotkanie grupy: „Domownicy Boga”.

Serdecznie zapraszam na nabożeństwa drogi krzyżowej. W najbliższy piątek droga krzyżowa o godz. 10.00 i po mszy o godz. 17.00. W piątek od godziny 8.00 odwiedzę chorych przed zbliżającymi się świętami wielkanocnymi. Proszę zgłosić, kto takich odwiedzin potrzebuje. Chorych z listy stałej odwiedzę w oktawie Wielkanocy 5.04. z racji pierwszego piątku miesiąca.

Kolekta następnej niedzieli jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

„W bieżącym roku Caritas Diecezji Pelplińskiej zbiera 1,5% podatku razem z Caritas Polska. Prosimy
o przekazywanie 1,5% podatku dochodowego na rzecz Caritas Polska (która następnie przekaże je naszej diecezji). Numer KRS 0000198645. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup łóżek rehabilitacyjnych. Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi.

Ochotnicza Straż Pożarna w Leśnie organizuje akcję „Świąteczna paczka dla dzieciaczka”. Celem zbiórki jest zorganizowanie niespodzianki dla małych pacjentów oddziału pediatrii Szpitala Specjalistycznego  w Chojnicach. Zbiórka darów trwa do 16.03.2024 r. Szczegóły akcji na plakacie.

15.03.2024 r. wyruszy z Dziemian Ekstremalna Droga Krzyżowa pod hasłem: „Droga Tęsknotą Pisana”. Zachęcamy do udziału.

W dniach od 16 do 24 marca br. będzie odmawiana w Polsce nowenna za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Inicjatywa duszpasterska będzie promowana w mediach jako „Akcja 21:20”

Rekolekcje sprzyjające wzmacnianiu więzi małżeńskiej odbędą się w dniach 5-7 kwietnia 2024 r. w Białogórze. Spotkania Małżeńskie zawierają warsztat dialogu małżeńskiego, w który wprowadzają uczestników pary małżeńskie oraz księża. Zgłoszenia przyjmują państwo Iwona i Krzysztof Dolewa w godzinach od 17.00 do 20.00, tel.: 781 970 770; e-mail: spotkaniapelplin@gmail.com. Więcej informacji znajduje się na stronie www.rodzinydiecezjipelplinskiej.pl.

Diecezjalny Moderator Żywego Różańca zaprasza na rekolekcje dla zelatorów Żywego Różańca do Pelplina w dniach 5 – 7 kwietnia 2024 r. Zgłoszenia przyjmuje ks. Rafał Barciński telefonicznie lub sms pod numerem 530 840 600. Całkowity koszt rekolekcji wynosi 250 zł.

W sobotę, 20 kwietnia 2024 roku w godzinach od 9.00 do 13.00 w budynku Collegium Marianum w Pelplinie odbędzie się kurs liturgiczny dla fotografów i operatorów kamer.

Koło Gospodyń Wiejskich z Leśna w dniach 30.06- 05.07.2024 organizuje wycieczkę autokarową
do krajów nadbałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia). Szczegółowy program wycieczki znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.

 W następną niedzielę 17 marca, Parafialny Zespół Caritas będzie sprzedawał przed kościołem świece wielkanocne.

W Niedzielę Palmową, 24 marca br. w Kościerzynie będzie miała miejsce celebracja diecezjalna Dnia Młodych. Spotkaniu przewodniczyć będzie biskup pelpliński Ryszard Kasyna. Zachęcam ludzi młodych do zapisów. Zgodę na wyjazd do podpisania przez rodziców można odebrać w zakrystii.

 Również w Niedzielę Palmową przed kościołem odbędzie się kiermasz wielkanocny wspierający naszą służbę liturgiczną. Zachęcamy, aby zakupić palmy do poświęcenia. Tradycyjnie będzie można nabyć różnorodne smakołyki na stół wielkanocny. Bardzo serdecznie zapraszamy.  

 Zmarł nasz parafianin śp. Zdzisław Bluma, l. 72, zamieszkały przy ul. Jeziornej, jego pogrzeb odbył się w piątek, w sobotę w Pelplinie odbył się pogrzeb księdza biskupa Piotra Krupy. Polecajmy tych zmarłych miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.    

ks. Damian Drozdowski