Ogłoszenia 1.10.2023

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Po mszy o godz. 8.00 nabożeństwo różańcowe i wymiana tajemnic róż różańcowych.

Dziękuję za ofiary składane dzisiaj na kolekcie inwestycyjnej.

Październik to miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej Różańcowej. Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty będą po mszy o godz. 17.00, a w niedzielę po mszy o godz. 8.00. Zachęcam do modlitwy w kościele, ale również we wspólnotach rodzinnych. Za odmówienie jednej części różańca, w kościele, w gronie rodziny można zyskać odpust zupełny.

W środę po mszy świętej o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po mszy spotkanie naszej parafialnej scholi.  Na godzinę 20.00 zapraszam do plebanii członków nowej rady duszpasterskiej i ekonomicznej.

Przed nami dni eucharystyczne miesiąca października.

W pierwszy czwartek miesiąca odwiedzę chorych z listy stałej od godz. 8.00.

W czwartek okazja do spowiedzi od godziny 16.00 do 16.45. Podczas spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu i na jej zakończenie koronka do Bożego Miłosierdzia o dar nowych powołań. Po mszy o 18.00 spotkanie grupy Domowników Boga.

W pierwszy piątek miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi od 15.30 do 16.45. Podczas spowiedzi możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu.

W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.15 wyjazd zapisanych wcześniej osób na Kongres Różańcowy do Pelplina. Zbiórka przy plebanii.  Na godz. 19.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu z udziałem naszej parafialnej scholi.

W tym tygodniu przypada wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów (2.10),
św. Franciszka (4.10.),  św. Faustyny  (5.10.), Najświętszej Maryi Panny Różańcowej (7.10.).

Różaniec – skarb, który trzeba odkryć! Trzeba powrócić do modlitwy w rodzinie i do modlitwy za rodziny, wykorzystując nadal tę formę modlitwy (…). Rodzina, która modli się zjednoczona, zjednoczona pozostaje (św. Jan Paweł II) po tym hasłem 7.10. po mszy o godz. 18.00 z kościoła w Dziemianach wyruszy Ekstremalna Droga Różańcowa. Szczegóły tego wydarzenia również na naszej stronie internetowej.

Intencje mszalne na przyszły rok będzie można zamawiać od 9 października.

Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym” i „Rycerz Niepokalanej”.

Organizowana jest pielgrzymka do sanktuarium św. Szarbela w Brodnicy i klasztoru w Rywałdzie w dniu 13 października 2023r. Wyjazd z Chojnic o godz. 11.00 (parking przy piekarni) i z Brus o godz. 11.30 (parking przy cmentarzu. Koszt 70 zł. Zapisy u pana Stanisława Szczepańskiego pod numerem telefonu 515 117 813.

Burmistrz Brus informuje, ze zgodnie ze zmianą kodeksu wyborczego, Komisarz Wyborczy w Słupsku zdecydował o utworzeniu w Gminie Brusy czterech nowych obwodów do głosowania. Jeden z nich powstał w sołectwie Główczewice z lokalem wyborczym w świetlicy wiejskiej, w którym, uwaga, będą mogli głosować tylko mieszkańcy Główczewic. Bez zmian w szkole Podstawowej w Leśnie będą głosować mieszkańcy Leśna, Leśna-Wybudowania, Kaszuby, Wysokiej Zaborskiej, Przymuszewa, Kruszyna, Lendów, Parzyna, Peplina, Windorpia, Rolbika. Laski, Warszyna, Widna i Skoszewa. Lokale wyborcze będą otwarte w godz. 7.00-21.00. Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się w niedzielę 15. Października. Szczegóły na stronie www.brusy.pl