Ogłoszenia 1.09.2024.

Dzisiaj msze o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Po mszy o godz. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych i wymiana tajemnic. O godz.10.00 obchodzić będziemy nasze parafialne dożynki. Na każdej mszy świętej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion. Dziękuję Sołectwu Rolbik za przygotowanie wieńca dożynkowego.

W godzinach od godz. 15.00 do 18.00 w świetlicy i remizie odbędzie się cykl wydarzeń nt. promocji zdrowego trybu życia. „Biała Niedziela od juniora do seniora” W programie: konkurencje sportowe dla dzieci. szybki kurs Zumby, potyczki rodzinne, porady diabetologa, konsultacje z pielęgniarką, promowanie zdrowej żywności i trybu życia, zdrowe napoje i przekąski, pokaz ratownictwa medycznego i obsługi defibrylatora, prelekcja o bezpieczeństwie. Organizatorami tego wydarzenia są: KGW w Leśnie, OSP Leśno, Rada Sołecka i Sołtys, Stowarzyszenie „Ziemia Zaborska”, Ks. Proboszcz, Radny Gminy Brusy, Szkoła Podstawowa w Leśnie. Serdecznie zapraszamy.

Dziękuję za ofiary składane dzisiaj na kolekcie inwestycyjnej.

W poniedziałek na godz. 8.00 zapraszam uczniów i całą społeczność szkolną na mszę świętą rozpoczynającą nowy rok szkolny. Na tej mszy odbędzie się obrzęd pobłogosławienia plecaków
i przyborów szkolnych.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Swoją modlitwą chcemy otoczyć mieszkańców Przymuszewa, Peplina i Skoszewka, którzy przyjmują Maryję w znaku ikony
i czekają na to spotkanie. Zachęcam, by przesyłać zdjęcia ołtarzy wykonanych w domu podczas peregrynacji.

Przed nami dni eucharystyczne miesiąca września.

W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu  od 16.00 do 16.45 i okazja do spowiedzi. Po mszy o godz. 18.00 spotkanie grupy Domownicy Boga.

W pierwszy piątek miesiąca od godz. 8.00 odwiedzę chorych z listy stałej z posługą sakramentalną. Dodatkowa okazja do spowiedzi od. 15.45 do 16.45. Podczas spowiedzi będziemy adorować Najświętszy Sakrament. Po mszy o 18.00 spotkanie całej grupy liturgicznej.

W pierwszą sobotę miesiąca na godz. 19.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z nabożeństwem pierwszych 5 sobót miesiąca.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego (3.09.).

Burmistrz Brus wraz z Księdzem Proboszczem Parafii Wszystkich Świętych w Brusach zapraszają do udziału w Zaborskich Dożynkach Gminnych, które odbędą się w przyszłą niedzielę,
8 września. Uroczystość rozpocznie msza św. dziękczynna w kościele parafialnym w Brusach
o godzinie 11.00, następnie odbędzie się przemarsz na plac dożynkowy przy stadionie miejskim, gdzie zaplanowana jest dalsza część obchodów.

Kolekta następnej niedzieli jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie

Wychodząc naprzeciw małżeństwom, które pragną formować się w duchowości małżeńskiej ogłaszam, że będzie taka możliwość w naszej parafii poprzez wspólnotę Domowy Kościół. Spotkania o charakterze formacyjno-modlitewnym odbywać się będą raz w miesiącu. Chętne małżeństwa mogą zapisywać się bezpośrednio u księdza proboszcza. Spotkanie organizacyjne odbędzie się we wrześniu.

Serdecznie zapraszamy na warsztaty dla par pod hasłem „Zakochać się na nowo!”, które odbędą się 21 września w Leśnie. Mile widziane wszystkie małżeństwa niezależnie od stażu w związku. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Zapisy do 8 września przez formularz na stronie www.projektmalzeństwo.pl lub bezpośrednio u siostry Sancji: 724 349 056. Szczegóły wydarzania na plakatach, ulotkach i stronie internetowej parafii.

Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym” i do nabycia czasopismo „Misyjne Drogi”.