Ogłoszenia 1.08.2021

Dzisiaj w naszym kościele msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00, i 11.30.

Dzisiaj po południu i w poniedziałek będzie można zyskać odpust zupełny Porcjunkuli za pobożne nawiedzenie kościoła i modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga… Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na kolektę inwestycyjną.

W tym tygodniu obchodzimy w liturgii wspomnienie św. Jana Marii Vianneya  (4.08),
i święto Przemienienia Pańskiego (6.08.)

W środę po mszy o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania próśb i podziękowań.

Przed nami dni eucharystyczne miesiąca sierpnia. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o dar nowych powołań, kapłańskich, misyjnych i zakonnych. Dodatkowa okazja do spowiedzi od 16.00 do 17.00 a w pierwszy piątek miesiąca od 15.00 do 17.00. Podczas spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu.

W pierwszy czwartek miesiąca i w pierwszy piątek odwiedzę chorych z listy stałej od godz. 8.00

„Raduje się dusza ma, wielbi Pana swego”. „Tańcem chwalmy Go”. Przed nami kolejna adoracja w pierwszą sobotę miesiąca. Chcemy trwać w radosnym uwielbieniu za dar obecności Boga wśród nas. Zapraszamy na godz. 20.00 do naszego parafialnego kościoła.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

Wyruszyła już piesza pielgrzymka naszej diecezji na Jasną Górę. Wspierajmy naszymi modlitwami pątników, aby szczęśliwie dotarli do celu i pięknie przeżyli rekolekcje w drodze.

Burmistrz Brus zaprasza do udziału w akcji „Droga do Zdrowia z PZU” – 31 lipca i 1 sierpnia, w godz. 9:00 – 19:00, na placu przy Urzędzie Miejskim w Brusach. Bez rejestracji można skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji, m.in: pomiaru poziomu cholesterolu, spirometrii, USG płuc, porad pulmonologa, dermatologa i dietetyka, a w urzędzie miejskim można zaszczepić się przeciw COVID-19 i spisać w Narodowym Spisie Powszechnym. Patronat nad akcją objął Wojewoda Pomorski.

Dzisiaj na trasie Leśno – Brusy, w godzinach: 11.00, 15.00 i 17.00 z placu przy kościele w Leśnie, będzie jeździł bus zapewniający transport na badania i szczepienia.

Już za tydzień 8 sierpnia odbędzie się II franciszkański, parafialny i charytatywny Festyn Rodzinny z okazji 800 Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Zaczynamy od 9.00 Mszą Świętą z oprawą chóru „Oremus” z Miłakowa a od 11.00 część rozrywkowa, turnieje piłki nożnej, występy mistrza iluzji, zabawy i konkursy. Będą stoiska ze smakołykami. Gwiazdą festynu będzie Krystyna Giżowska. Celem festynu jest zebranie funduszy na pomoc w leczeniu chorych dzieci, osób starszych oraz na wsparcie ministranckiej drużyny sportowej z Orlika.  Serdecznie zapraszamy!

Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii życzymy udanego urlopu, pięknej pogody i zachęcamy do udziału we mszach świętych także w ciągu tygodnia.

Życzę parafianom i modlącym się z nami gościom błogosławionego tygodnia.

          ks. Damian Drozdowski