Ogłoszenia 1.05.2022

Msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 Po mszy o godzinie 8.00 nabożeństwo majowe, kolejny dzień nowenny do Ducha  Świętego i  spotkanie dla Róż różańcowych.

Dziękuję za ofiary składane dzisiaj na kolekcie inwestycyjnej. Rozpoczęły się prace przygotowawcze i dokumentacja do remontu organistówki. Na przyszły rok planujemy renowację ołtarza głównego.

W naszym kościele pojawiły się nowe obrusy z kaszubskim haftem. Bardzo serdecznie dziękuję za to rękodzieło, okupione wieloma godzinami pracy, naszej parafiance pani Annie Matyszewskiej.

Od dziś w klasztorze w Orliku trwa „Majówka ze Słowem Bożym” – popołudniowe spotkania w ramach T

Od dziś w klasztorze w Orliku trwa „Majówka ze Słowem Bożym” – popołudniowe spotkania w ramach Tygodnia Biblijnego w dniach 1 – 3 maja. W tym czasie będzie również okazja, by zakupić różne wydania Pisma Świętego lub książki pomocne w lekturze Bożego Słowa. Dziś o godzinie 15:00 w kaplicy klasztornej koronka do Bożego Miłosierdzia i konferencja, którą wygłosi ks. Piotr Lipkowski z Wydziału Duszpasterskiego diecezji pelplińskiej. W poniedziałek zapraszamy również na godz. 15:00. We wtorek na 15.30. Szczegółowy program dostępny na plakacie lub na stronie www.siostryzorlika.pl

W dniu 5 maja o godz. 16.00 odbędzie się msza święta pod przewodnictwem księdza biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny podczas której młodzież naszej parafii otrzyma sakrament bierzmowania. W ramach bezpośredniego przygotowania duchowego zapraszam młodzież 2.05 i 4.05 na mszę na godz. 18.00 W ramach nowenny do Ducha Świętego odbędą się również próby liturgiczne przed ceremonią. Wszystkich parafian proszę o modlitwę w intencji kandydatów do bierzmowania. Zapraszam na tę uroczystość rodziców i rodziny bierzmowanych.  

We wtorek 3.05. obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski. Msze według porządku niedzielnego. Po mszy o godz. 8.00 nabożeństwo majowe.

Dodatkowa okazja do spowiedzi w środę od. 15.00 do 16.00. i w pierwszy piątek miesiąca od 15.30 do 17.00

W środę 4.05. obchodzimy wspomnienie liturgiczne  św. Floriana. Zapraszam druhny i druhów strażaków z OSP Leśno ich rodziny na mszę na godz. 18.00 sprawowaną w ich intencji. Po mszy nowenna do MB Nieustającej Pomocy.   

Nabożeństwo majowe w naszym kościele w tygodniu po mszy o godz. 18.00. Zachęcam, by według dawnych zwyczajów gromadzić się również przy krzyżach i kapliczkach naszej parafii.

Chorych z listy stałej odwiedzę w czwartek i piątek od godz. 8.00

W piątek po mszy o 18.00 spotkanie grupy Domownicy Boga w świetlicy.

W pierwszą sobotę miesiąca na godz. 20.00 zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu z udziałem naszej parafialnej scholii.

W tym tygodniu obchodzimy również wspomnienie św. Atanazego (2.05) i święto Filipa i Jakuba Młodszego (6.05.)

28.05 wyruszy z naszej parafii do sanktuarium kalwaryjskiego we Wielu piesza pielgrzymka. Już rezerwujmy sobie ten termin, by razem udać się do Matki Bożej Pocieszenia.

Dnia 4 czerwca 2022 pod hasłem „Na krańce świata” odbędzie się XXVI Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży na Polach Lednickich. Zachęcam do wyjazdu. Już można się zapisywać.

Dnia 5 czerwca po mszy o godz. 11.30 odbędzie się dobroczynny festyn parafialny przy budynku i w ogrodzie plebanii. Przygotowane będą atrakcje dla dzieci, pokaz strażacki, smaczne stoiska przygotowane przez parafialne Koła Gospodyń Wiejskich.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do odebrania kolejny numer czasopisma „Pielgrzym” i „Rycerz Niepokalanej”.

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.                    

                                                                                                                ks. Damian Drozdowski